Zpět

Top aplikace, které nemohou chybět v žádném smartphonu

Podle průzkumu společnosti truconneXion nepustíme telefon z ruky téměř tři hodiny denně. Smartphony používáme na práci, komunikaci, ale také na zjišťování novinek ze světa. A proto jsme se podívali na aplikace, které jsou praktické a jejich používání vám zjednoduší nejeden pracovní, ale i víkendový den.

1. Aplikace pro efektivní práci

V dnešním světě, kde dominuje elektronická komunikace, dostáváme v kteroukoliv denní i noční hodinu enormní množství e-mailů. Ne vždy máme po ruce zapnutý počítač, a právě zde přicházejí na pomoc smartphony. Zlatá střední cesta při iPhonu je již předinstalovaný e-mailový klient, který nabízí všechny základní funkce a hlavně propojení s ostatními systémovými aplikacemi. Kliknutím na automaticky rozpoznané datum si vytvoříte událost v kalendáři nebo si přímo aktualizujete údaje v kontaktech.

Ve smartphonech s operačním systémem Android je standardně předinstalovaný oblíbený Gmail od společnosti Google. Pro obě platformy existuje také množství alternativ, například Microsoft Outlook, Blue Mail nebo K-9 Mail.

Další důležitou oblastí, se kterou vám smartphone pomůže, je management úloh. Ať už jsou to úkoly pracovní, nebo soukromé, držet si v nich pořádek je stejně důležité. Nikdo přece nechce zmeškat deadline ani ráno zjistit, že v ledničce chybějí vajíčka.

Ve velkém množství takových poznámkových bloků a plánovačů vyniká aplikace Any.do. Vždy po skončení telefonátu se vás zeptá, zda si z daného rozhovoru nechcete poznamenat nějakou úlohu.

Tyto úkoly si můžete seřadit podle času a důležitosti a po vložení do aplikace je můžete editovat, označit jako hotové nebo vymazat. Nově přišla tato aplikace s vylepšením, a to s doplňkem pro Chrome. Pokud byste však dali raději přednost možnosti organizovat si úkoly do více seznamů, případně si velké a složité úkoly rozdělit na ty jednodušší, bude pro vás ideální aplikace Wunderlist, která kromě funkcionality okouzlí i grafickým rozhraním.

2. Aplikace pro cestování – navigace

Na služební cesty nebo i na dovolené s přáteli a rodinou se vždy hodí navigace, a to zejména pokud jdete na místo, kde jste nikdy předtím nebyli. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet aplikaci Waze, která je největší komunitní dopravní a navigační aplikací na světě. Myslete však na to, že tato bezplatná aplikace funguje online, čili musíte být stále připojeni na internet.

Díky tomu dostáváte upozornění, pokud se před vámi stala nehoda nebo se blížíte k policejní hlídce. Aplikace také automaticky zohledňuje aktuální dopravní situaci a nastaví vám podle možností trasu, jejíž pomocí se vyhnete ranním nebo odpolední zácpám.

Další výbornou alternativou je navigace Sygic. Tato aplikace na rozdíl od Waze funguje na offline mapách, čili ke svému fungování nevyžaduje připojení na internet. Sygic disponuje kvalitními 3D mapami, které jsou uloženy přímo v telefonu nebo tabletu. V online módu aplikace rozpoznává dopravní situaci na trase podobně jako již zmíněný Waze, avšak funkcionalita je v porovnání s ním spíše doplňková.

3. Aplikace pro seberozvoj a ukrácení chvíle

Ať už jste jakýkoliv workoholik, vždy je dobré najít si pár minut pro sebe a pobavit se, a to i naučnou formou. Pokud takovou chvilku strávíte i se svým telefonem, můžete se naučit nějaký nový jazyk pomocí bezplatné aplikace Duolingo. Ta vám hravým způsobem pomůže s učením španělštiny, francouzštiny, němčiny, portugalštiny, italštiny a mnoha dalších jazyků.

Aplikace vás po vzoru počítačových her odměňuje za dosažené úspěchy a motivuje k dalšímu zlepšování. Nevýhodou je, že aplikace zatím není dostupná v češtině, čili musíte ovládat angličtinu alespoň na začátečnické úrovni, abyste se dokázali naučit některý ze zmíněných jazyků.

Pokud jazyky nejsou pro vás to pravé ořechové, vyzkoušejte aplikaci Lumosity. Najdete v ní různé hlavolamy, které potrápí vaše mozkové buňky. V případě, že hledáte online dostupné kurzy všeho druhu, potěší vás aplikace Udemy. Obě tyto služby disponují i bezplatným obsahem, avšak za to nejlepší, co umějí nabídnout, si už budete muset připlatit.

4. Aplikace pro sport a fitness

Pokud chcete mít přehled o naběhaných kilometrech, spálených kaloriích nebo se chcete neustále motivovat a dosahovat nových cílů, rozhodně si nainstalujte některou z následujících aplikací.

Pro milovníky běhu je asi nejlepší volbou RunKeeper, který patří mezi nejlépe vybavené a také nejlépe fungující běžecké aplikace. Samozřejmě používat jej nemusejí pouze běžci. Aplikace zaznamená a vyhodnotí jakékoliv překonávání vzdálenosti, například i při nedělní odpolední procházce lesem.

Pokud sportujete a chtěli byste sledovat výsledky, ať už ve formě hubnutí, nebo naopak přibírání, potěší vás aplikace Myfitnesspal. Podle vašeho cíle, věku a zaměstnání pro vás vypočítá denní příjem kalorií a podle jídla, které si do ní přidáte, určí, kolik toho během dne ještě můžete sníst.

Toto je pouze malý vzorek užitečných aplikací, jež se vám mohou hodit při práci s vaším smartphonem. Inspirujte se a pro stažení těchto nebo dalších aplikaci navštivte svůj App Store (iOS) nebo Google Play (Android).

https://www.t-mobile.cz/images/810c3b16-1334-4b52-af22-7f3ff987d3e5.jpg