U T-Mobile vždy voláte v té nejvyšší možné kvalitě

VoLTE a Wi-Fi volání. Duo naší sítě vám přináší technologický koncert nejkvalitnějšího volání.

Nenechte se rušit

Užívejte si výhody
naší sítě

Špičkový zvuk

Rychlé spojení hovoru

Voláte i tam, kde není signál

Na vašem spojení nám záleží

Technologie pro nejkvalitnější volání

Co znamená VoLTE

Jako 1. v ČR a 4. v Evropě jsme spustili volání v LTE síti, tzv. VoLTE. Vy si teď jako první můžete užít každý hovor opravdu naplno. Přesvědčte se o výhodách VoLTE na vlastní oči i uši.

  • Špičkový zvuk díky širšímu rozsahu a potlačení ruchů z okolí
  • Opravdu rychlé spojení hovoru nejpozději do 2 vteřin
  • Vyhledávání na internetu bez zpomalení i během hovoru

Co znamená VoLTE v zahraničí

Špičkový zvuk s potlačováním ruchů z okolí, rychlé spojení hovoru a další výhody VoLTE si nyní můžete užívat i v zahraničí. Jsme si jisti, že ten rozdíl poznáte.

  • Účtování probíhá za stejných podmínek, jako byste volali přes 2G/3G síť v roamingu
  • Není potřeba mít aktivní data nebo datový balíček
  • Více se dozvíte na stránce o VoLTE roamingu

Kde využít Wi-Fi volání

Jako první v ČR jsme spustili mobilní volání přes síť Wi-Fi. Odteď si tak můžete zavolat v nadstandardní kvalitě odkudkoliv, kde jste v dosahu Wi-Fi sítě. Třeba z podzemních garáží a klubů nebo železobetonových budov.

Telefony podporující tyto technologie

Naprostá většina chytrých telefonů dnes podporuje VoLTE i Wi-Fi volání. Pokud byste si i tak chtěli udělat radost a užívat si nejkvalitnější volání s novým smartphonem, prozkoumejte naši nabídku v eShopu.

Informace, které by vás mohly
ještě zajímat

Připravili jsme pro vás užitečné
odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

VoLTE

Co přesně je VoLTE?

Technologie, která umožňuje hovory v síti LTE (Voice over LTE). Hovor tedy neprobíhá přes hlasovou část GSM sítě ale po datovém kanálu. Jedná se tak o variantu VoIP (volání po datové síti pomocí IP protokolu). Volání stojí stejně jako běžné hovory podle vašeho tarifu a nespotřebuje vám žádná data.

Volání přes VoLTE nastavíte v menu Nastavení > Mobilní data > Zapnout LTE > Hlas a data (tato volba je dostupná pouze od verze iOS 9.1). K aktivaci služby v našich systémech dojde do 24 hodin po prvním povolení služby v menu telefonu

V iPhone řady 12 je funkce VoLTE zapnutá automaticky a nelze ji nijak ovlivnit.

Přesně tak, všechny výhody VoLTE si užijete jen v tomto případě. Když ale VoLTE umí jen jeden z vás a ten druhý volá třeba v 3G síti, uslyšíte se i tak v parádní kvalitě díky službě HD Voice.

Bez VoLTE se váš telefon pokaždé, když voláte, musí přepnout z LTE sítě do 2G nebo 3G sítě, v nichž probíhají hovory. Když dotelefonujete, musí se zase přepnout zpět do LTE sítě. S VoLTE vás žádné přehazovačky nečekají. Spojení trvá jen 2 vteřiny a surfování se během hovoru nepřeruší.

V některých zemích už ano. Na stránce www.t-mobile.cz/volte-roaming naleznete seznam zemí a operátorů, kde si již můžete užívat výhod VoLTE i v zahraničí. Seznam zemí stále rozšiřujeme.

VoLTE roaming je nutné využívat v zemích, které plánuji vypnout nebo již vypnuli své 2G i 3G sítě, a kde bez VoLTE nebudete moci volat a zasílat SMS. Jako první vypnul 22. 2. 2022 své 2G i 3G sítě operátor AT&T, který pokrývá USA. Na začátku příštího roku ho bude následovat i T-Mobile US. Jiných zemí se změna prozatím nedotkne. Seznam sítí dostupných ve státě, který hodláte navštívit, najdete zde.

Více o službě VoLTE roamingu najde zde.

Wi-Fi volání

Wi-Fi volání je dostupné pro tarifní i Twist zákazníky. Potřebujete pouze podporovaný telefon.

Za uskutečněné odchozí hovory nebo odeslané SMS/MMS platíte cenu dle svého tarifu, případně uplatňujete své volné jednotky.

I když jste "jen" na wifině, s Wi-Fi voláním vás může prostřednictvím volání, SMS či MMS kontaktovat kdokoliv, koho to jen napadne.

Bohužel, službu Wi-Fi volání lze využívat pouze na území České republiky.

Služba umožňuje i plynulý přechod hovoru mezi Wi-Fi voláním a voláním v síti LTE a obráceně (telefon musí obě tyto možnosti podporovat). To znamená, že hovor se nepřeruší v případě, že ztratíte Wi-Fi signál (např. odejdete z budovy) nebo přejdete do Wi-Fi sítě z míst, kde se ztrácí signál LTE. Předání hovoru mezi Wi-Fi voláním z/do 2G sítě není podporováno.

Nemusí. Dovoláte se na běžná čísla ze svého adresáře a kromě volání můžete posílat SMS či MMS každému, kdo je v dané chvíli dostupný.

Ano, vaše hovory či zprávy jsou zabezpečené stejně jak při standardním používání naší sítě. Takže nemějte obavy, administrátor Wi-Fi sítě ani nikdo jiný se k nim nedostane.

Wi-Fi volání podporuje každá Wi-Fi síť, ke které se přihlásíte a její rychlost pro stahování i odesílání dat je minimálně 100 kb/s. Použitý Wi-Fi router musí navíc podporovat protokol IPSec a funkci NAT Traversal. Takže je možné, že si na některých veřejných Wi-Fi sítích nezavoláte.

Za mobilní komunikaci s Wi-Fi voláním vám neodečítáme žádná data z vašeho datového balíčku. Volání či SMS stojí stejně jako běžné hovory či SMS dle vašeho tarifu. Váš datový limit je tedy mimo ohrožení.

Aktivace Wi-Fi volání je docela snadná. U podporovaného telefonu zakoupeného u T-Mobile pouze povolíte službu v Nastavení. A je to.