Zpět

5 důvodů, proč je Office 365 nejlepší kancelářský software

Následující článek není přepsaný propagační leták Microsoftu ani za něj nedostanu jinou odměnu než pár kliknutí na „like“. Že pro firmy není dnes lepší volba než Office 365, je moje upřímné přesvědčení a v pěti bodech pojmenuji hlavní důvody, proč si to myslím.

1. 1 TB datového prostoru v cloudu

Nebudu se zde pouštět do vypočítávání, co všechno se do tohoto prostoru vejde. Jeden terabyte je prostě hodně. Je to tak moc, že s běžnými dokumenty či tabulkami nemá obyčejný smrtelník šanci takovou kapacitu vůbec zaplnit.

Navíc se tento prostor nachází v zabezpečeném cloudu, takže můžete ztratit či rozbít jeden notebook měsíčně a může vám to být úplně jedno. Nikdy o žádná data nepřijdete. Jsou v cloudu, můžete k nim jen vy nebo ten, komu to dovolíte, a dostanete se k nim odkudkoliv, kde funguje internet.

2. Profesionální e-mail s Office 365

Asi vás hned napadne otázka, co znamená to „profesionální“. E-mail jako e-mail, řeknete si, ale… Jako firma chcete mít jistotu, že e-mail funguje. Nejen každý druhý den v týdnu, ale víc než 99 % pracovního času. Chcete mít jistotu, že o e-maily nepřijdete.

Nechcete, aby vám je nějaký stroj pročítal a cílil podle toho na vás reklamu. Nechcete mít mailbox plný obtěžujícího spamu a nechcete se bát otevírat přílohy, jestli neobsahují nějaký virus, který vás následně začne vydírat o peníze.

Chcete si nastavit, že váš e-mail nepůjde přeposlat nikomu mimo firmu. Nebo že přílohu v e-mailu nemůže nikdo vytisknout, přeposlat ani upravit. Chcete mít tak velkou schránku, že přestanete každý týden dělat úklid s povinným promazáváním starších e-mailů. Prostě je máte všechny, a pořád se do schránky vejdou i další. A to je to „profesionální“ na e-mailu v Office 365.

3. Office 365 – Stále něco nového

Microsoft patří mezi největší firmy na světě a počet talentovaných inženýrů, kteří na rozvoji Office 365 pracují, daleko překračuje možnosti běžné softwarové firmy. Není proto divu, že v Office 365 se spouští v průměru okolo 2 vylepšení každý den. Od drobných úprav funkcí v Excelu až po zcela nové aplikace.

Můžete si dopřát to pohodlí, že Microsoft za vás sbírá zkušenosti jiných uživatelů, vyvíjí, kupuje firmy jako LinkedIn za miliardy dolarů a neustále vymýšlí, jak vám usnadní práci. Užívejte si to, že budete dostávat nabídky, co dalšího nového můžete v rámci svého předplatného používat, aniž by vás to stálo jedinou korunu navíc.

4. Plaťte jen za to, co momentálně potřebujete

Jednorázově se vydávat z peněz za nákupy krabicového softwaru nebo zřizování a provoz vlastních serverů není už dnes nutné. Jste-li velká firma, může to dávat smysl. Při nákupu stovek licencí dostanete výrazně lepší ceny.

Pokud máte stabilní byznys a zároveň už beztak živíte IT oddělení střední velikosti, může vám to přijít jako dobrý nápad. Pro začínající či menší firmu je úžasná ta možnost rozhodnout se každý měsíc, co si zaplatit.

Dostali jste velkou zakázku a nabrali na ni 10 brigádníků? Nevadí. Na dva měsíce jim pořídíte plnohodnotný software, a až projekt skončí, přestanete ho platit. Potřebujete něco víc? Dokoupíte lépe vybavený balíček Office 365.

Když zjistíte, že ho nevyužíváte a že by stačil vám levnější, změníte ho z měsíce na měsíc. A hlavně pouštíte z hlavy, jestli máte dávat peníze do nových verzí a doplňků. V rámci předplatného máte vždycky to nejnovější automaticky.

5. Microsoft je standard

Ať se to někomu líbí, nebo ne, Microsoft je prostě standard. Vznikly klony Wordu, Excelu i PowerPointu, ale pokud nechcete riskovat, že se vašemu zákazníkovi po otevření dokumentu objeví „rozsypaný čaj“, máte jistotu jen s kancelářským balíčkem Office. Outlook je mnoho let považovaný za nejlepší aplikaci pro práci s e-maily a kalendářem. Znám lidi, kteří si pořizují Office 365 jen kvůli Outlooku.

Office 365 navíc funguje na všem – iPhonu, iPadu, Macu i na Androidu. Dávno pryč jsou doby, kdy Microsoft s jinými platformami vedl válku. Dnes s nimi spolupracuje a stará se o pohodlí zákazníka. Další věc je legislativa. Microsoft má mohutné právní oddělení starající se o to, aby bylo vše v souladu s platnou legislativou.

Přiznejte si, kdo z vás má sílu sledovat všechny direktivy EU? Ten, kdo má Office 365, o toho je postaráno a nemusí se bát žádných pokut od všemožných úřadů.

Používání Office 365 vás dokonce ochrání i před drakonickými sankcemi za porušení směrnice GDPR. Bezpečnostní opatření, nezávislé audity, vyjádření úřadů a nekonečný seznam certifikací nemá mezi jinými dodavateli srovnání. Možná právě proto je Office 365 úspěšný u advokátů, lékařů nebo úředníků.

Jak to tedy je

Netvrdím, že ke štěstí a spokojenosti uživatele vede cesta jen přes Office 365. Některé alternativy jsou zajímavé a mohou z různých důvodů vyhovovat některým firmám víc. Office 365 je sázka na jistotu nejpoužívanějšího kancelářského softwaru na světě. Navíc je šitý na míru i potřebám menších firem a živnostníků.

https://www.t-mobile.cz/images/bb2a912d-68f8-4460-b45c-18278d5c018a.jpg