Zpět

Chytré auto má i vlastní webovou aplikaci

Může to znít jako krok zpět. Ale sami zákazníci T-Mobile chtěli k mobilní aplikaci Chytré auto i webovou verzi. Nyní tak mají i z pohodlí své kanceláře snadnější přístup k informacím o svém voze nebo celém vozovém parku.

Printscreen aplikace

Chytré auto - služba od T-Mobile - umí každé auto proměnit v chytré, a to díky speciálnímu zařízení umístěném do OBD portu. Tato chytrá krabička doposud umožnila sledovat informace o autě pouze v aplikaci Chytré auto. Nově mohou zákazníci sledovat vše o svém autě nebo vozovém parku i ze svého počítače. Nemusí si přitom instalovat nic navíc, stačí pouze klasický webový prohlížeč (Chrome, Safari, FireFox). Na mapě tak mohou vidět až 24 aut najednou pod jedním účtem.

Všechny vozy na monitoru počítače

Kromě sledování aktuální polohy je možné pohodlně exportovat detaily o jednotlivých jízdách, včetně rozdělení na firemní a soukromé, což ocení každý, kdo si zpracovává knihu jízd. „Především firemní zákazníci nyní oceňují, že na monitoru počítače nově vidí, kde se v jeden moment nachází všechny jejich vozy, kde byly, kolik kilometrů ujely a zda jsou v pořádku," říká Otakar Mráz, senior manažer Consumer IoT HUB, jehož tým řídí zavádění produktu v celé Evropě.

Bez mobilu to nepůjde

Jako primární stále slouží aplikace Chytré auto, kde probíhá registrace zákazníka včetně přidání vozu. Na webové rozhraní aplikace se přihlásíte přímo skrze stránky www.t-mobile.cz/chytreauto, přičemž přihlašovací jméno i heslo jsou stejné jako do mobilní verze.

Zákazníci mají se službou Chytré auto na území Evropské unie pod kontrolou celou řadu věcí:

  • lokalizaci vozu,
  • upozornění v případě odtahu auta, otřesech nebo krádeži,
  • základní statistiky jednotlivých jízd včetně vyhodnocení stylu jízdy,
  • stav autobaterie a upozornění v případě jejího nízkého stavu napětí,
  • orientační diagnostiku poruch,
  • a také bezplatnou asistenční službu.

Proměňte svůj vůz v Chytré auto od T-Mobile.

https://www.t-mobile.cz/dcpublic/chytre-auto-silnice.jpg