Zpět

Jak prodloužit životnost baterie vašeho smartphonu?

Čekáte na zastávce městské hromadné dopravy. Chcete si koupit jízdenku zasláním SMS, ale vtom váš smartphone pouze zavibruje a oznámí vám, že mu zbývá posledních několik procent života. Začíná závod s časem, kdy je hlavním úkolem najít co nejrychleji zdroj energie, abyste se mohli v bezpečí a bez pokuty dostat domů.

Zkuste si však představit, že takovéto situaci by se dalo vyhnout. Existuje několik malých triků, které vám mohou pomoci prodloužit život vašeho smartphonu o několik minut.

Nastavení jasu obrazovky

Mnoho lidí využívá jas na nejvyšší úrovni pro lepší viditelnost barev, čitelnost textu, ale zároveň si neuvědomují, že dostatečné čitelnosti lze dosáhnout i při nižší úrovni osvícení, kde by šetřili spotřebu své baterie.

Ve většině chytrých zařízení, je možné nastavit automatické osvětlení, které díky přední kameře automaticky reguluje osvětlení vašeho displeje tak, abyste šetřili své oči i baterii. Pokud váš smartphone nenabízí tuto možnost, doporučujeme nastavit jas displeje manuálně na nižší hodnotu, při které je text nebo obrázek pro vás stále dobře viditelný a čitelný.

Kontrola připojení k internetu

Mnoho z nás má téměř nonstop zapnutý internet. Nemůžeme přece přijít o žádné upozornění. Tímto způsobem ale nutíme naše zařízení stále dokola vyhledávat a udržovat připojení na internet, čímž se stále přijímají a odesílají data. Řešení je jednoduché. Stačí vypnout internet, když jej nepoužíváte, a zapnout, když chcete být on-line. Platí to nejen pro mobilní data, ale také pro Wi-Fi a Bluetooth.

Programy běžící v pozadí

Programy běžící v pozadí musí systém udržovat v paměti, čímž se zpomaluje nejen výpočetní síla vašeho telefonu, ale spotřebuje se na tento úkon i vyšší podíl energie. Předejít tomu můžete tak, že aplikaci po jejím použití vypnete pomocí pročištění paměti RAM nebo zavřete z menu otevřených oken.

Starý známý šetřící mód

Tento mód je standardem ve většině moderních smartphonů. Omezuje některé vnitřní procesy telefonu, nastaví vám nejnižší jas a omezí připojení zařízení, čímž se prodlouží životnost vaší baterie.

Záchranný letecký mód

Pokud vám už hrozí, že se váš telefon už vypne, ale vy potřebujete, aby ještě několik minut fungoval, vyzkoušejte letecký mód. Vypnete jím celkové připojení k síti. Je však třeba počítat s tím, že se vám těch několik minut během spuštěného módu nikdo nedovolá a naopak, žádné telefonáty nevyřídíte ani vy. Ale za těch několik minut fungujícího smartphonu to určitě stojí.

Pokud hledáte způsoby, jak prodloužit životnost baterie svého smartphonu, je vždy lepší, když využíváte kombinaci více možností a nespoléháte se pouze na jedno řešení. Nikdy totiž nevíte, která z možností vás dokáže v konkrétní chvíli zachránit.

 

 
https://www.t-mobile.cz/images/cc70b263-92b1-4021-8180-7c60b818df6b.jpg