Zpět

Marketingové trendy, které se letos vyplatí vyzkoušet: Video

Tipů a triků, které byste v oblasti marketingové komunikace měli vyzkoušet, je velké množství. Influenceři, novinky na sociálních sítích, ale také rozšířená realita. To je pouhý zlomek z toho, co dnes vládne světu. O tom však někdy jindy. Dnes se budeme věnovat oblíbeným videím.

Videa a sociální sítě

To, že videoobsah je budoucností online marketingu, předpověděl už před pár lety Facebook, když uměle podporoval videopříspěvky stránek tak, aby měly vyšší dosah. Bylo to kolem roku 2014, kdy vylepšili i statistiku prohlížení jednotlivých videí, které byly nahrány přímo a nebyly sdílené přes YouTube. Tehdy jste na své nástěnce našli více videí než obyčejně.

Na základě těchto statistik už nevidíte pouze základní metriky, jako jsou dosah a počet lajků, komentářů a sdílení. Po rozkliknutí konkrétního videa uvidíte retenční graf, a tedy procentuální vyjádření, dokdy si uživatel video prohlédl, respektive kdy se na konkrétní video dívat přestal. Takto získáte přehled o průměrné délce prohlédnutí videa, ale také o tom, kolik uživatelů si vaše video prohlédlo až do třicáté sekundy. Pokud má vaše video méně než 30 sekund, považuje se tato hranice za kompletní prohlédnutí videa.

Pomoci pochopit vaše publikum a zlepšit produkci videí do budoucna vám pomůže i YouTube Analytics. Oproti Facebooku si zde můžete vybrat, zda chcete vidět statistiky svého kanálu a videí za posledních 28 dní, měsíc, týden, nebo si zvolíte vlastní časové rozmezí.

Zajímavá data naleznete v části Realtime, kde vidíte odhad dat zhlédnutí svého kanálu nebo konkrétního videa za posledních 48 hodin nebo 60 minut. Odhad je to proto, že než se data finálně dostanou do grafů, YouTube verifikuje účty a odstraňuje spamy. Proto pokud chcete vidět čísla téměř okamžitě, vyplatí se sledovat tento přehled.

Kromě toho vás YouTube potěší i přehledem zdroje návštěvnosti, demografickými údaji, ale také statistikami o zařízeních, která uživatelé na prohlížení vašeho kanálu a videí používají. YouTube nabízí skutečně mnoho údajů a každý fajnšmekr grafů a tabulek si přijde na své.

Videoobsah vládne světu

Videa, ať už hraná, nebo ilustrovaná, používají značky hlavně pro jejich schopnost vysvětlit hlavní myšlenku za několik sekund. Na ukázku fungování produktu nebo služby jim stačí minutka nebo dvě, a snadno vytvoří i návody pro své zákazníky. Další jejich silnou stránkou je způsob použití. Kromě sociálních sítí je můžete publikovat i na web, a pomoci tak prodeji služby nebo produktu.

Pokud se stále bráníte vytváření videí nebo máte šéfa, který tomuto obsahu nevěří, pomoci by vám mohly různé statistiky, které se tomuto typu obsahu věnují. Z mnoha zjištění vzpomenu pouze některá:

• Na YouTube se každý den přehraje více než 500 milionů hodin videí.

• 87 % marketérů používá videoobsah.

• 1/3 online aktivit uživatelů představuje sledování videí.

• Online videa nejčastěji sledují muži a ženy ve věku 25–34 let.

• Social video generuje o 1 200 % více sdílení ve srovnání s obrázkem a textem.

Vím, že video není průlomová novinka, jaká tu ještě nikdy nebyla, avšak jde o formu obsahu, na kterou se tak často nemyslí. A přitom stojí za vyzkoušení, co říkáte?

https://www.t-mobile.cz/images/3aa36624-cc08-4b76-bd92-ce5dffa8b84d.jpg