Zpět

Proč se vyplatí mít ve firmě mobilní pevnou linku

Při přečtení nadpisu tohoto článku si určitě okamžitě pomyslíte, že vám nic nového neřekneme. Vaši zaměstnanci, kteří se pohybují mimo firmu, využívají mobilní telefony. Ti, kteří pracují převážně v kancelářích, nejvíce používají pevnou linku. Jak jednoduché.

Co když se ale vaši zaměstnanci pohybují nejen ve své kanceláři, ale i ve výrobně, skladu a v přilehlém areálu, když kontrolují příjezd a vyskladnění objednaného zboží? Kam jim potom operátorka přepojí hovory? Ne každý mobilní telefon je do takového prostředí vhodný.

Modernizace a sjednocení hlasových služeb

Podobné otázky si kladla společnost Cominvest CZ, která se zabývá dovozem a prodejem speciálních strojů, nářadí a malé kolejové mechanizace. Společnost působí v několika lokalitách, ve kterých má skladovací a prodejní prostory. Současná telefonní ústředna pomalu začínala dosluhovat, a proto bylo namístě modernizovat ústřednu, ale také modernizovat a sjednotit hlasové služby ve všech lokalitách.

Sjednocení hlasových služeb umožnila jednotná hlasová VPN mezi všemi lokalitami, díky níž si mohou zaměstnanci mezi sebou volat zcela zdarma. Starou ústřednu nahradila ústředna virtuální a k modernizaci přispěly i IP telefony Yealink a bezdrátové IP telefony DECT Panasonic.

Trochu jiné telefony

Právě posledně zmiňované DECT telefony umožňují zaměstnancům neomezený pohyb v prostorách firmy. Díky nainstalování buňkového DECT systému pracují telefony bez výpadků během telefonování, i když s nimi zaměstnanec chodí mezi kancelářemi, po chodbách a mezi patry.

 

Jak to vlastně celé funguje? Na prostoru firmy, který může zahrnovat např. velké výrobní haly, sklady, parkoviště, několikapatrové kancelářské budovy atd., jsou umístěny vysílače. Ty se svým pokrytím vzájemně překrývají a při hovoru si mezi sebou „předávají“ telefonní přístroj včetně probíhajícího hovoru, i když se zaměstnanec pohybuje z jednoho konce firemního sídla na druhý. Pro společnost Cominvest CZ jsou nezbytností především při vyřizování zákaznických objednávek, komunikaci s dodavateli a inventuře zboží.

Co můžete očekávat

DECT telefony Panasonic nejsou pouze „bezdrátová sluchátka s číselníkem“, ale mají velkou řadu praktických funkcí. Vedle vysoce kvalitního zvuku a potlačení hluku v pozadí oceníte i telefonní seznam ve sluchátku, vibrační vyzvánění, možnost hlasitého hovoru, volbu vyzváněcích tónů a u některých využijete i Bluetooth pro připojení bezdrátové náhlavní sady. Zaměstnanec tak má obě ruce volné.

Telefony určené do skladů a výroby jsou odolné proti prachu a tekutinám a jsou přizpůsobeny hrubšímu zacházení nebo častým pádům. Mezi vylepšené uživatelské funkce také patří snadné vyhledání a vytočení čísla, zobrazení jména a čísla volajícího na displeji a rychlý přístup do historie hovorů.

Navíc se nemusíte bát, že vám bude hovor rušit jakékoliv jiné bezdrátové zařízení nebo že vás bude někdo odposlouchávat. DECT telefony mají vlastní šifrování, a navíc se celý váš hovor odehrává v chráněném frekvenčním pásmu.

Benefity pro zákazníka

Vraťme se zpět ke společnosti Cominvest CZ a podívejme se, co jim toto řešení přineslo. Modernizace a sjednocení hlasových služeb jim zcela určitě přinesly znatelnou finanční úsporu. Nejvíce ušetří při komunikaci mezi jednotlivými pobočkami. Obchodní zástupci oceňují flexibilitu při vyřizování zákaznických objednávek i skutečnost, že se jim operátorka vždy dovolá, a jsou tudíž i lépe dostupní.

Velkou a nespornou výhodou pro skladníky je jejich volný pohyb při telefonickém objednávání zboží na sklad a při inventurách. V souhrnu jim poskytnuté služby usnadňují práci a zjednodušují komunikaci mezi provozovnami i se zákazníky.

Společnost Cominvest CZ, s.r.o., byla původně založena jako rodinná firma specializující se na dovoz brusiva, nástrojů, nářadí a speciálních strojů pro profesionální použití. V roce 2001 pak došlo k transformaci na společnost Cominvest CZ, s.r.o. V současné době zastupuje 21 předních evropských výrobců jak v České republice, tak i na Slovensku. Jejími zákazníky jsou kromě obchodů i řemeslné firmy a významné podniky podílející se na největších stavbách a projektech v ČR. Hlavní centrála a sídlo společnosti se nachází v Brně. Pro komplexní prodejní servis a flexibilní přístup jsou tu pro zákazníky pobočky také v Ostravě, v Praze a další provozovna v Brně. Zákazníci také mohou využít internetové stránky a zboží si objednat v e-shopu.

Jindřiška Kyselová

Od roku 2015 pracuji v oddělení B2B Marketingu ve společnosti T-Mobile, kde připravuji reference s našimi firemními zákazníky. Zaměřuji se hlavně na to, jakým způsobem naše produkty využívají a jak jim pomáhají rozvíjet jejich vlastní byznys. Za 2 roky v B2B Marketingu jsem se potkala s více než 60 firmami a na kontě mám přes 40 schválených referencí a další postupně přibývají. Ve svém volném čase se věnuji rodině, pravidelně organizuji dobročinné bazary, ráda čtu a tančím.

https://www.t-mobile.cz/images/6c6d2932-83ab-4279-8f5c-320db2e66b8b.jpg