Zpět

T-Mobile drží krok s inovacemi

Web změnil od základů způsob, jakým komunikujeme. S Internetem věcí (Internet of Things) se také mění i způsob naší interakce s okolním světem. Stále se však stává, že o tom většina lidí vůbec neví.


Ti, kteří se nezajímají o technologie, si dovedou jen těžko představit, co se skrývá pod zkratkou IoT. A přece se už mnoho z nich s IoT v praxi setkalo a ani to netušili. Připojená zařízení jsou již dávno součástí našich každodenních životů. Například v podobě chytrých domácích spotřebičů nebo aut, které v případě nehody automaticky zavolají na linku 112. Určitě jste už slyšeli o chytrých hodinkách, fitness náramcích nebo o sledování zásilky přes internet. Seznam věcí, které patří pod IoT je skutečně rozsáhlý.

Tato všudypřítomnost navzájem propojených zařízení přináší vícero otázek. Jak splyneme s tímto propojeným světem? Jaký bude mít vliv propojení s každým a se vším na společnost? Menší nápověda se skrývá v M2M a ICT službách.

M2M služby zabezpečí efektivní komunikaci zařízení

Hlavní princip fungování M2M vyplývá už ze samotné zkratky – Machine 2 Machine. Představuje nový a efektivní způsob, pomocí kterého zařízení spolu navzájem komunikují. Stejně tak však ulehčuje i správu vašich zařízení. Představte si, že máte velké množství tiskáren. Musíte je pravidelně kontrolovat, zda v nich nedochází toner a zda vše funguje tak jak má. Když tiskárny propojíte na server, můžete všechny tyto povinnosti vyhodit z hlavy. Tiskárna sama zašle požadavek na výměnu toneru kompetentní firmě nebo osobě.

M2M služby využijete i při správě vozového parku. Získáte přehled o pohybu vozidel a ujetých kilometrech díky knize jízd, která se vygeneruje automaticky. Navíc vám systém automaticky vypočítá výši diet a náhrad pro zaměstnance, zamezí krádeži paliva, zjednoduší administrativu a nabídne pokročilé statistiky a reporting.

ICT služby bezpečně uchovají firemní data

Mezi nejrozšířenější ICT služby patří nepochybně cloud. Představuje virtuální úložiště, které slouží na ukládání firemních dat. Namísto toho, abyste museli mít datový server fyzicky u sebe ve firmě a starat se o jeho pravidelnou správu, využíváte virtuální řešení. Všechny servery se nacházejí v našich datových centrech v České republice. Sami si můžete zvolit kapacitu prostoru podle vašich potřeb. Díky podpoře našich expertů se můžete věnovat svému podnikání. Vaše data budou u nás bezpečně uložena.

Mezi další výhody cloudu patří dostupnost řešení. Svoji kancelář nemusíte vázat jen na jedno místo. Zda už budete u moře, na horské chatě, nebo ve svém víkendovém domku, s T-Cloud Office 365 budete mít svoji kancelář stále s sebou. T-Cloud v sobě ukrývá i další pomůcky pro vaše podnikání. Služba Účetnictví umožňuje vytvářet faktury přímo u zákazníka. Videokonference přepojí zaměstnance, i když se každý z nich nachází na opačném konci světa. Zakázky vás vždy upozorní na zajímavou obchodní nabídku a Záloha bezpečně uloží firemní data.

Tyto služby představují pouze malou ukázku inovativních řešení, které dokážou zmodernizovat i vaši kancelář. Přečtěte si více o našich cloudových službách, které přesně zapadnou do vašeho podnikání.

https://www.t-mobile.cz/images/eaa2beeb-d5df-4173-9231-4be71931ca7e.jpg