Zpět

Zajímavosti o mobilních telefonech, které jste možná netušili

Od chvíle, kdy mobil odstartoval svou hvězdnou kariéru, prošel několika změnami. Co začalo telefonováním a posíláním SMS, zatím končí surfováním na internetu, focením kvalitních fotografií a využíváním různých aplikací. Popularita mobilů je stále větší, což se odráží i na těchto pěti zajímavých faktech, o kterých jste možná ještě nečetli.

1. V Malajsii je rozvod přes SMS zcela legální

To, co zní pro nás neuvěřitelně, je v Malajsii běžná praxe. V roce 2003 soud uznal první rozvod přes SMS jako právoplatný. I když od té doby uběhlo už pěkných pár let, uvidíme, zda se tento trend z Asie dostane i k nám.

2. Číňané surfují častěji na mobilu než přes klasický počítač

Dokonce až 83 % uživatelů internetu v Číně je připojených přes mobilní zařízení, jako je mobil nebo tablet. A my se jim vůbec nedivíme. Trendy hovoří jasně – mobily a tablety pomalu, ale jistě dokážou v některých situacích nahradit notebooky.

3. Známe už i nomofobii – strach, že nebudete mít u sebe telefon

Vybitá baterie, telefon zapomenutý doma nebo ztráta signálu. Pokud při čtení těchto slov máte husí kůži, pravděpodobně patříte i vy do skupiny nomofobiků. Nomofobie je termín popisující strach z toho, že svůj telefon nebudete mít u sebe nebo jej nebudete moci použít.

Symptomy zahrnují pocit paniky a deprese, pokud telefon u sebe nemáte, ale i nesoustředění na konverzaci a práci kvůli neustálé kontrole notifikací, pokud přístroj leží před vámi.

4. V Japonsku je 90 % mobilních telefonů voděodolných

U nás v Evropě jsou voděodolné telefony spíše raritou, ale v Japonsku to není žádná novinka. Lidé jsou tam se svými telefony propojení do té míry, že se s nimi sprchují, nebo si je dokonce berou i do bazénu.

5. Ve Finsku je hod telefonem považován za oficiální sport

Určitě jste se již ocitli v situaci, kdy jste měli chuť svůj telefon odhodit co nejdále. V takové situaci se dozajista ocitli i Finové a využili jí k tomu, aby ze svého hněvu udělali národní sport. Nejdelší hody dosahují přibližně 90 metrů. Zkusili byste si to i vy?

https://www.t-mobile.cz/images/83fa5bc4-a459-42d1-8d5b-4b5045044409.jpg