Jaké jsou business telefony dneška?

Jana Šupolíková
technologie

Kategorie business telefonů je hodně široká. Abychom si to zjednodušili, dnes si rozebereme dvě značky - Samsung a Apple. Naprostou špičku pořídíte samozřejmě za odpovídající astronomickou cenu, ale taky můžete ušetřit pár tisícovek a spokojit se pár kroků pod vrcholem. Záleží jen na rozpočtu a vašich potřebách.

4 nejlepší business telefony na trhu - náhled

Vrcholoví manažeři, ředitelé středních i malých podniků, všichni podnikatelé ocení především spolehlivost. Telefon vás nesmí nechat ve štychu. U Samsungu a Applu pro to dělají maximum. Nejlepším business telefonem dneška je podle mnohých Samsung Galaxy Note 9. Na záda mu slušně dýchá iPhone XS a v závěsu se tísní Samsung Galaxy S10+ a iPhone 8. Nutno dodat, že oprávněně.

Smartphony pro business řeší důležitější otázky, než jen barvu, cenu a kvalitu fotoaparátu pro seflie. Ta nejdůležitější otázka totiž zní – na co telefon potřebujete a jaké technologie používá vaše firma. Obě značky umí naprosto vše, co potřebujete. Ale...

Co umí Samsung?

Používá-li vaše firma Google služby (Gmail, Google kalendář atd.), pak je volba celkem jednoduchá – Android. Samsung sice čelil kritice za vlastní verzi OS Android, nicméně rozhraní výrazně zpřehlednil a získal zaslouženou pochvalu za nejnovější One UI. Dalším velkým PRO je bezpečnostní software Knox, který vám umožní ochránit důležité dokumenty v telefonu speciálním šifrováním.

Musíme zmínit i jednu nespornou výhodu. Ze Samsung Galaxy Note 9 uděláte během pár vteřin plnohodnotný počítač. Po připojení k monitoru poslouží display mobilu jako ovládací panel a na monitoru můžete bez problémů pracovat.

Samsung Galaxy Note 9 se drží toho, s čím všechny smartphony začínaly - stylus (Bluetooth S pen). Pro "poznámkáře" je stylus nové generace velmi užitečnou pomůckou. Výjimečná je i kvalita a velikost displeje. Displej u Galaxy Note 9 i Galaxy 10+ je prostě ohromný co do kvality a barevnosti zobrazení.

Co umí Apple?

Jede vaše firma v Microsoftu? Integrace Microsoftu má svoje mouchy u Apple i Samsungu, ale výrazně se to lepší a lépe ji paradoxně zvládá Apple. A to přesto, že Microsoft podporuje Samsung a jejich telefony můžete snadno obohatit o Microsoftí technologie. iOS je ceněn především pro svou stabilitu a bezproblémovost. To ocení i vaše IT oddělení. Spravovat větší množství iPhonů je trošku jednodušší. Ale jen v případě, že nebude chtít kontrolovat důsledněji používaný software. Potom by „ajťáci" volili spíše OS Android a konkurenci. Zjednodušeně si jej mohou ohnout ku své (a vlastně i vaší) spokojenosti a hlavně bezpečnosti.

Pokud jde o promítání obsahu telefonu na monitor, telefony od Apple umí jen rozšířenou obrazovku. Zjednodušeně – co vidíte na mobilu, vidíte i na monitoru. Neuděláte si z mobilu počítač tak, jako v případě Galaxy Note 9. Pro prezentování v plné zasedačce to však postačí.

Apple vyhrává zase s fotoaparáty. iPhone XS Max se pyšní nejlepším mobilním foťákem na trhu. Asi neoceníte kvalitu selfie, ale pokud si fotíte třeba důležité dokumenty, nebo prostě potřebujete ke své práci kvalitní fotoaparát, tady jste na nejlepší adrese.

Samsung Galaxy Note 9

Podle mnohých aktuálně nejlepší business telefon na trhu. Může se pochlubit opravdu velkým a přehledným displejem, vysokou RAM pamětí a 4,000mAh baterií, až 1 TB úložného prostoru, slotem pro microSD a jack výstupem na sluchátka. Při práci na cestách oceníte Bluetooth stylus a pokud jej zapojíte do USB-C docku nebo USB-C/HDMI redukce, získáte již zmíněné desktopové prostředí, které v případě potřeby nahradí vaše PC.

Samsung Galaxy Note 9 - náhled

Apple iPhone XS Max

XS Max je jednoznačně nejlepší telefon, jaký Apple kdy vytvořil. Pro business je jako stvořený. I vy oceníte nejlepší mobilní foťák současnosti, ale spíše sázíme na odemykání telefonu na základě scanu vašeho obličeje. Vzhledem k tomu, že celý svět čeká na iOS 13, který ještě víc oslní rychlostí a novými fíčurami. Pokud vás ale netrápí rozpočet - cena iPhone XS Max je na telefon vcelku astronomická.

Apple iPhone XS Max - náhled

Chci Apple iPhone XS Max

Samsung Galaxy S10+

Posouvá hranice prakticky ve všem, co si pod pojmem smartphone dokážete představit. Oslňující 6.8palcový QHD Super AMOLED displej vám poskytne dostatek prostoru a ostrosti pro každodenní rozhodnutí. Jistotu, nejen na pracovních cestách, vám dá 4,100mAh baterie. Pokud nepotřebujete na svých pracovních cestách výhody Galaxy Note 9, potom je S10+ fantastickým parťákem na práci.

Samsung Galaxy S10+ - náhled

Chci Samsung Galaxy S10+

Samsung Galaxy Note 10

V srpnu 2019 má premiéru očekávaná novinka ze stáje Samsung. Galaxy Note 10 má v podstatě všechny výhody plusdesítky. Nicméně je kompaktnější. O fous menší (6.3 palce), děsivě tenoučký, ovšem stále vysoce odolný smartphone padne bez obtíží i do menší dlaně. Displej, který se táhne až do zaoblených okrajů neruší nic, ani typický „průstřel" displeje v podobě přední kamery. K tomu si připočtěte 8jádrový procesor a 8GB RAM a máte vše, co pro business potřebujete. Včetně typického Samsung pera na poznámky.

Samsung Galaxy Note 10 - náhled

Chci Samsung Galaxy Note 10

Apple iPhone 8

S iPhony od Apple nemůžete šlápnout vedle, pokud hledáte kvalitu, jednoduché rozhraní a slušné množství business aplikací. Ani pokud jde o kapku starší modely. U osmičky Apple poprvé přišel s voděodolným tělem. Všem firmám a podnikatelům nejen z Apple friendly společností doporučujeme i starší model iPhone 7 Plus. Méně pozorný uživatel rozdíl mezi 7 Plus a 8 nepozná. Kdo ho ale zaručeně pozná, je peněženka.

Apple iPhone 8 - náhled

Chci Apple iPhone 8

Ať už vyberete kterýkoliv, budete zaručeně spokojení. Tak, který to bude?