Podívejte se, jak bude vypadat naše nové datacentrum DC7

Jaroslav Slavíček

Nové DC7 vzniká prakticky na zelené louce. Celou výstavbu máme plně pod kontrolou, a proto vám už nyní můžeme ukázat, jak bude naše v pořadí již sedmé datové centrum v Praze vypadat. Těšit se můžete cca na 3 tisíce m2 IT zákaznických sálů (v první fázi cca 1 500 m2). Společně s technickou a administrativní částí pak bude mít celý objekt cca 9 tisíc m2.

Už vstup do datacentra naznačuje, že celý areál bude moderní a plný designových, zároveň však plně funkčních prvků.

Hned po vstupu do budovy zaujme jako první antracitová kostka, která bude sloužit jako velín. Právě zde bude probíhat první identifikace a autorizace jednotlivých klientů, kteří budou využívat pronájem technologických prostor pro hostování svých IT infrastruktur.

Výběr barvy a materiálu této části není náhodný. Stejnou kombinaci najdete i na vnější straně datacentra. Velín je koncipován tak, aby od začátku ostraha objektu měla ideální přehled o osobách vcházejících do DC7.

Ve vybraných částech interiéru bude umístěn světlý sedací nábytek. Ten neplní pouze estetickou, ale hlavně funkční roli.

Zapomeňte na klasickou sterilní čekárnu. V té naší najdete kromě účelného nábytku i relaxační prvky. Před samotným vstupem a autorizací se dostanete do první sekce, kde je umístěno i základní posezení a toalety.

Pro další vstup je již potřeba autorizace a průchod přes turnikety. Poté se dostanete do místnosti, kde můžete vyčkat na obsluhu nebo dále pokračovat do jednotlivých technologických prostor.

Šedé chodby budou doplňovat i takovéto dveře, pro jednodušší orientaci různobarevné, které povedou do jednotlivých sálů. Administrativní část, IT zákaznické sály a technická část budou umístěné odděleně. Takto se zaručí ještě vyšší bezpečnost datacentra.

Tímto však naše představení DC7 nekončí! Postupně, jak bude nové datacentrum růst, vám budeme přinášet nové informace a samozřejmě i fotky. Máte se na co těšit.

Jaroslav Slavíček

Vystudoval jsem ČVUT Fakultu dopravní, se zaměřením na Automatizace v dopravě a telekomunikacích - Telekomunikační služby. Následně jsem 5 let působil na Českem telekomunikačním úřadě v odboru regulace telekomunikačních sítí a služeb. Od roku 2006 jsem působil ve společnosti GTS Czech, kde jsem byl zodpovědný za strategické plánování a rozvoj služeb v oblastech: Datová centra, Cloud - Virtual Hosting, Storage, Backup a Security. Po fúzi společností GTS a T-Mobile tuto úlohu dále zastávám i ve společnosti TMCZ.

Podobné články

Datacentrum, které splní ty nejnáročnější standardy

Víte, co znamená RATED 3 nebo TIA-942? I tím se bude moci pochlubit naše nové DC7.

Přečíst článek

Datové centrum zvýší bezpečnost vaší IT infrastruktury

Datové centrum, které se vyznačuje vysokou fyzickou a technologickou bezpečností.

Přečíst článek

DC7: moderní datové centrum

Poznejte nové datové centrum, které ukrývá nejmodernější technologie.

Přečíst článek