T-Mobile Olympijský běh letos hostí 81 závodů. Poběžte s námi!

Eva Švorčíková

Eva Švorčíková

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je krédo T-Mobile Olympijského běhu, který se letos uskuteční ve středu 19. června v desítkách českých měst. Tak obujte běžecké boty, posbírejte přátele a přijďte si zaběhat. Přidáte se k tisícům dalších běžců, přispějete na dobru věc a dost možná objevíte krásné běžecké trasy, o kterých jste dosud neměli ani tušení!

Optický internet

Tradice běžecké oslavy Olympijského dne začala v Česku už v roce 1987, a od roku 2015 se díky propojení se společností T-Mobile výrazně rozšířila. Loni se T-Mobile Olympijského běhu zúčastnilo přes 70 000 lidí a jako nejlepší běžeckou akci ho již potřetí za sebou ocenil i Český atletický svaz. Společně každoročně oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový.

Letos čekáme opět přes 70 tisíc běžců v 81 závodech

V rámci T-Mobile Olympijského běhu se uskuteční celkem 81 závodů po celé republice, tři největší, takzvané zlaté T-Mobile Olympijské závody, hostí Praha, Brno a Ostrava. V dopoledním programu pak vyběhnou děti v rámci školních závodů na více než 300 školách, dohromady je to přes 60 000 dětí. V jeden den se tak vydá na trať přes 70 000 běžců ve všech 14 krajích České republiky.

Nečekejte běh někde mezi paneláky. Závodní tratě vedou přírodou, mnohdy malebnými stezkami podél vodních toků, okolo rybníků i městskými parky. Okruhy pro dospělé měří mezi 5 a 10 kilometry. Nemusíte se bát maratonských vzdáleností, trasy uběhnou pro radost i nepříliš trénovaní běžci. Navíc pro sebe můžete objevit hezká místa v přírodě, na něž se budete rádi vracet. Na trasu s sebou můžete vzít i své ratolesti, na mnoha místech je před hlavními závody připraven i dětský běh, takže běžet můžete opravdu s celou rodinou.

Všechny letošní běžecké tratě si můžete snadno prohlédnout na webu www.olympijskybeh.cz.

Část startovného pomáhá znevýhodněným dětem sportovat?

Na T-Mobile Olympijském běhu pomáhá každý běžec svou účastí i České olympijské nadaci. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V loňském roce přispěl T-Mobile Olympijský běh nadaci částkou 357 660 Kč.

Českou olympijskou nadaci můžete podpořit i v rámci Individuální výzvy s aplikací EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ. Individuální výzva je pro všechny nadšené běžce, kteří se nemůžou zúčastnit osobně žádného z hlavních běhů, ale chtějí se taky do oslavy Olympijského dne připojit.

Registrujte se na závody on-line až do 12. června na www.olympijskybeh.cz/registrace. Startovné začíná na 150 Kč, děti do 15 let běží zdarma.

Přidejte se do naší běžecké komunity.

Podobné články

Chytrý hotel nabitý internetem

Pohled na budovu z venku.

V poslední době se doslova roztrhl pytel s „chytrými" řešeními. Dnes vám představíme řešení, které zásadně vylepšuje byznys hotelnictví.

Přečíst článek

Přemluvte obce! Nástup optického internetu brzdí byrokracie

Optická síť

Výstavba moderní optické sítě je pomalá, legislativa nepříznivá a obce příliš nespolupracují s poskytovateli internetového připojení.

Přečíst článek

Cyberdog aneb tam, kde nalévá robot?

Cyberdog

Pražské sídliště u metra Nové Butovice v listopadu minulého roku ovládli roboti. Takový titulek byste možná čekali v bulváru. Zní to sice trochu nereálně, ale je tomu opravdu tak.

Přečíst článek