Pošta ve Windows 8

 

Pro používání programu Pošta ve Windows 8.1 s různými poskytovateli e-mailu je nezbytné, aby měl uživatel vytvořené přihlašování do Windows přes on-line účet Microsoftu a jeho poskytovatel e-mailu podporoval připojení přes IMAP protokol. U vybraných poskytovatelů je potřeba protokol IMAP povolit v nastavení schránky. O konkrétním postupu se informujte u provozovatele vaší e-mailové schránky.

1. Stisknutím klávesy Win (klávesa Windows) přejdete do nabídky Start a spustíte aplikaci Pošta.

Posta_W81_01-u

2. Pro přidání dalšího účtu vstoupíte do nastavení aplikace. Přejedete myší do pravého spodního rohu obrazovky a zvolíte Nastavení.

Posta_W81_02-u

3. Vyberete volbu Účty.

Posta_W81_03-u

4. Kliknete na Přidat účet v pravé části obrazovky.

Posta_W81_04-u

5. Potvrdíte Další účet.

Posta_W81_05-u

6. Zvolíte druh účtu IMAP a stisknete tlačítko Připojit.

Posta_W81_06-u

7. Kliknete na položku Zobrazit víc podrobností:

Posta_W81_07-u

8. V další obrazovce je nezbytné vyplnit následující údaje o vašem poštovním účtu:

  • Do pole E-mailová adresa vyplníte celý tvar vašeho e-mailu.
  • Do polí Uživatelské jméno a Heslo zadáte své přihlašovací údaje do vaší e-mailové schránky.
  • Do pole Příchozí e-mailový server (IMAP) zadáte název serveru, který vám poskytne provozovatel vaší schránky. Ověřte, zda server příchozí pošty požaduje šifrované připojení SSL. Pokud ano, volbu zaškrtněte a hodnota se automaticky nastaví na 993. Pokud ne, volbu nezaškrtávejte a hodnota bude nastavena na 143
  • Do pole Server pro odchozí poštu (SMTP) vyplníte název serveru, který vám poskytne provozovatel Vaší schránky. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení od T-Mobile, zadáte smtp.t-email.cz. V případě, že chcete používat server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení, odškrtnete volbu Použít stejné uživatelské jméno a heslo k odesílání i příjmu e-mailů a do pole pole Uživatelské jméno a Heslo vyplníte své registrační údaje do Můj T-Mobile. Dále nastavíte hodnotu portu serveru pro odchozí poštu SMTP. Tento údaj vám poskytne provozovatel připojení k internetu. V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, ponecháte přednastavený port 25 a nezaškrtnete volbu Odchozí server vyžaduje připojení SSL. V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení a nastavili jste podle předchozího kroku ověřování serveru pro odchozí poštu (SMTP), nastavíte hodnotu portu na 465 a zaškrtnete volbu Odchozí server vyžaduje připojení SSL.

Posta_W81_09-u

Posta_W81_08-u

9. Přidaný účet se vám přidá do seznamů poštovních účtů ve spodní části obrazovky vlevo a můžete poštovního klienta začít používat.

Posta_W81_010-u