Microsoft Office Outlook 2007

 1. Klikněte v MS Outlook 2007 v záhlaví na Nástroje a zvolte položku Nastavení účtu...
 2. Klikněte na položku Nový... a zvolte „Microsoft Exchange, POP3, IMAP nebo HTTP“. Klikněte na tlačítko Další...
 3. Vyplňte následující pole (uvedené hodnoty slouží jako příklad):
  - Jméno: libovolné
  - E-mailová adresa: vaše e-mailová adresa
  - Heslo: zadejte heslo pro vstup do vaší e-mailové schránky
  - Zadejte heslo znovu: ověření zadaného hesla (zadejte podruhé stejné heslo)
 4. Nastavení účtu

 5. Zaškrtněte dole položku Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 6. Nastavení účtu

 7. Vyberte položku E-mail v Internetu a klikněte na tlačítko Další.
 8. V následující obrazovce v části Informace o serveru a Přihlašovací informace je nezbytné vyplnit následující údaje (uvedené hodnoty slouží jako příklad):
  - Do pole Typ účtu vyberte údaj POP3 nebo IMAP (informaci o účtu ověřte u poskytovatele Vaší e-mailové schránky).
  - Do pole Server příchozí pošty vyplňte název serveru, který vám poskytne provozovatel vaší e-mailové schránky.
  - Do pole Server pro odchozí poštu (SMTP) vyplňte název serveru, který vám poskytne poskytovatel připojení k Internetu. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení od T-Mobile, zadejte údaj smtp.t-email.cz.
  - V případě, že jste se zaregistrovali do Můj T-Mobile, můžete používat server odchozí pošty smtp.t-email.cz s jakýmkoliv poskytovatelem připojení k internetu. Jen je nutné nastavit tento server jako zabezpečený. Dále v návodu uvidíte jak na to.
  - Do polí Uživatelské jméno a Heslo zadejte přihlašovací údaje do Vaší e-mailové schránky.
  (Pokud jste doposud využívali SMTP server mail.bluetone.cz – změňte, prosím, pouze nastavení SMTP serveru podle návodu. Pro korektní fungování příjmu a odesílání e-mailů není nutné měnit žádné další parametry.)

  Po vyplnění všech uvedených údajů pokračujte kliknutím na tlačítko Další nastavení...

 9. Nastavení účtu

 10. V záložce Server pro odchozí poštu ověřte u svého poskytovatele připojení k Internetu a zároveň poskytovatele tohoto serveru pro odchozí poštu, zda požaduje ověření či nikoliv.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, nezaškrtávejte volbu „Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření“.
  V případě, že chcete používat server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení, je nutné zaškrtnout volbu „Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření“ a zvolit „Přihlašovat se jako“. Do pole Uživatelské jméno a Heslo vyplňte své registrační údaje na Můj T-Mobile.
 11. Na záložce Upřesnit ověřte u svého poskytovatele e-mailové schránky, zda server příchozí pošty požaduje šifrované připojení SSL. Pokud ano, volbu zaškrtněte a hodnota se automaticky nastaví na 995. Pokud ne, volbu nezaškrtávejte a hodnota bude nastavena na 110.
  Dále nastavte hodnotu portu serveru pro odchozí poštu SMTP. Tento údaj vám poskytne provozovatel připojení k internetu.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, ponechte přednastavený port 25 a u "Použít tento typ šifrovaného připojení" nastavte Žádné.
  V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení a nastavili jste podle předchozího kroku ověřování serveru pro odchozí poštu (SMTP), nastavte hodnotu portu na 465 a u "Použít tento typ šifrovaného připojení" nastavte SSL. Klikněte na tlačítko OK a Další.
 12. Nastavení účtu

 13. Dokončete nastavení kliknutím na tlačítko Dokončit.
 14. E-mailový účet je tímto vytvořen. Pro zavření klikněte na tlačítko Zavřít.
 15. Nastavení účtu

 16. V záhlaví MS Outlook 2007 klikněte na tlačítko Odeslat a přijmout pro zahájení příjmu pošty. Při dalším otevření programu Outlook již není nutné neustále používat toto tlačítko. Pošta bude přijímána automaticky při otevření a také průběžně při práci s Outlookem.
 17. Úspěšný příjem pošty je symbolizován zelenou „fajfkou“ a neúspěšný příjem je symbolizován červeným „křížkem“.
 18. Nastavení účtu