Microsoft Office Outlook 2010

 1. Spusťte program Microsoft Outlook 2010 a klikněte v záhlaví na položku Start, zvolte záložku Informace a stiskněte tlačítko Přidat účet:
 2. Microsoft Outlook 2010

 3. Zobrazí se průvodce přidáním nového účtu. Vyberte poslední možnost „Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru“ a klikněte na tlačítko Další:
 4. Microsoft Outlook 2010

 5. Vyberte první možnost „E-mail v internetu“ a klikněte na tlačítko Další:
 6. Microsoft Outlook 2010

 7. V následující obrazovce je nezbytné vyplnit následující údaje o Vašem poštovním účtu:
  - Do pole Jméno zadejte své celé jméno. Tento údaj se bude zobrazovat příjemcům Vámi odeslaných e-mailů.
  - Do pole E-mailová adresa vyplňte celý tvar Vašeho e-mailu.
  - Do pole Typ účtu vyberte POP3 anebo IMAP (informaci o podporovaných protokolech si ověřte u svého poskytovatele e-mailové schránky).
  - Do pole Server příchozí pošty zadejte název serveru, který Vám poskytne provozovatel Vaší schránky.
  - Do pole Server pro odchozí poštu (SMTP) vyplňte název serveru, který Vám poskytne provozovatel Vaší schránky. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení od T-Mobile, zadejte smtp.t-email.cz
  - Do polí Uživatelské jméno a Heslo zadejte své přihlašovací údaje do Vaší e-mailové schránky. Položku Zapamatovat heslo ponechte zaškrtnutou.
 8. Microsoft Outlook 2010

 9. Klikněte na tlačítko Další nastavení a vyberte záložku Server pro odchozí poštu. Ověřte si u svého poskytovatele připojení k internetu a zároveň poskytovatele tohoto serveru pro odchozí poštu, zda požaduje ověření či nikoliv.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování přes T-Mobile, nezaškrtávejte první volbu „Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření“.
  V případě, že chcete používat server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení, je nutné zaškrtnout volbu „Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření“ a zvolit „Přihlašovat se jako“. Do pole Uživatelské jméno a Heslo vyplňte své registrační údaje na Můj T-Mobile.
 10. Microsoft Outlook 2010

 11. Pokračujte v záhlaví na záložku Upřesnit. Ověřte u svého poskytovatele e-mailové schránky, zda server příchozí pošty požaduje šifrované připojení SSL. Pokud ano, volbu zaškrtněte a hodnota se automaticky nastaví na 995. Pokud ne, volbu nezaškrtávejte a hodnota bude nastavena na 110.
  Dále nastavte hodnotu portu serveru pro odchozí poštu SMTP. Tento údaj vám poskytne provozovatel připojení k internetu.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, ponechte přednastavený port 25 a u "Použít tento typ šifrovaného připojení" nastavte Žádné. V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení a nastavili jste podle předchozího kroku ověřování serveru pro odchozí poštu (SMTP), nastavte hodnotu portu na 465 a u "Použít tento typ šifrovaného připojení" nastavte SSL.
  Nastavení potvrďte kliknutím na tlačítko OK a stiskněte tlačítko Další pro ověření správnosti provedeného nastavení.
 12. Microsoft Outlook 2010

 13. Nyní se automaticky spustí test konfigurace nastavení účtu.
 14. Microsoft Outlook 2010

 15. Po dokončení testu klikněte na tlačítko Zavřít.
 16. Microsoft Outlook 2010

 17. Průvodce přidáním nového účtu bude dokončen a zobrazí se potvrzení o úspěšném přidání e-mailového účtu. Stiskněte tlačítko „Přidat další účet“, používáte-li více schránek, které chcete mít přístupné v Outlooku anebo tlačítko „Dokončit“ pro ukončení průvodce.
 18. Microsoft Outlook 2010

 19. V hlavním menu aplikace Outlook na záložce Odesílání a příjem klikněte na tlačítko Odeslat a přijmout u všech složek a automaticky dojde k načtení Vašich zpráv z nastaveného e-mailového účtu.
 20. Microsoft Outlook 2010