Microsoft Office Outlook 2013

 1. Spustíte program Microsoft Outlook 2013 a kliknete na záložku Soubor, zvolíte položku Informace a stisknete tlačítko Přidat účet:
 2. Zobrazí se průvodce přidáním nového e-mailového účtu. Vyberete volbu Ruční nastavení nebo další typy serverů a kliknete na tlačítko Další:
 3. Zvolíte možnost POP nebo IMAP a kliknete na tlačítko Další:
 4. V následující obrazovce vyplníte povinné údaje o Vašem poštovním účtu:
  - Jméno: Sem vyplníte celé své jméno. Tento údaj se bude zobrazovat příjemcům vámi odeslaných e-mailů.
  - E-mailová adresa: vyplníte celý tvar vaší e-mailové adresy.
  - Typ účtu: vyberete POP3 nebo IMAP (informaci o podporovaných protokolech si ověřte u svého poskytovatele e-mailové schránky).
  - Server příchozí pošty: zadejte název serveru, který vám poskytl provozovatel vaší schránky.
  - Server pro odchozí poštu (SMTP): vyplníte název serveru, který vám poskytl provozovatel vaší schránky. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení od T-Mobile, zadáte smtp.t-email.cz.
  - Do polí Uživatelské jméno a Heslo vyplníte své přihlašovací údaje do vaší e-mailové schránky. Položku Zapamatovat heslo ponecháte zaškrtnutou.

 5. Kliknete na tlačítko Další nastavení a vyberete záložku Server pro odchozí poštu. Ověřte si u svého poskytovatele připojení k internetu a zároveň poskytovatele serveru pro odchozí poštu, zda požaduje ověření či nikoliv.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování přes T-Mobile, nezaškrtávejte volbu Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření.
  V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo často měníte svého poskytovatele připojení, zaškrtnete volbu Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření a zvolíte Přihlašovat se jako. Do pole Uživatelské jméno a Heslo vyplníte své registrační údaje do Můj T-Mobile.
 6. Dále pokračujete vyplněním údajů na záložce Upřesnit. Ověříte si u svého poskytovatele e-mailové schránky, jestli server příchozí pošty vyžaduje šifrované připojení SSL. Pokud ano, volbu zaškrtnete a hodnota se automaticky nastaví na 995. Pokud ne, volbu nezaškrtávejte a hodnota bude nastavena na 110. Dále nastavíte hodnotu portu serveru pro odchozí poštu SMTP. Tento údaj vám poskytne provozovatel připojení k internetu.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, ponechejte přednastavený port 25 a Použít tento typ šifrovaného připojení nastavíte Žádné. V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo často měníte své poskytovatele připojení a nastavili jste podle předchozího kroku ověřování serveru pro odchozí poštu (SMTP), nastavte hodnotu portu na 465 a u Použít tento typ šifrovaného připojení nastavíte SSL. Nastavení potvrdíte kliknutím na tlačítko OK a stiskněte tlačítko Další pro ověření správnosti provedeného nastavení.
 7. Nyní se automaticky spustí test konfigurace nastavení účtu.
 8. Po dokončení testu kliknete na tlačítko Zavřít.
 9. Průvodce přidáním nového účtu bude dokončen a zobrazí se potvrzení o úspěšném přidání e-mailového účtu. Stisknete tlačítko Přidat další účet, používáte-li více schránek, které chcete mít přístupné v Outlooku anebo tlačítko Dokončit pro ukončení průvodce.
 10. V hlavním menu aplikace Outlook na záložce Odesílání a příjem kliknete na tlačítko Odeslat a přijmout u všech složek a automaticky se načtou vaše zprávy z nastaveného e-mailového účtu.