Microsoft Outlook Express

 1. Klikněte v záhlaví MS Outlook Express 6 na Nástroje a zvolte položku Účty...
 2. V zobrazeném okně zvolte záložku Pošta, následně klikněte na tlačítko Přidat a vyberte z rozbalovacího seznamu položku Pošta...
 3. Do pole Zobrazované jméno vyplňte jméno, které se bude zobrazovat příjemci pošty v poli Od. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 4. Do pole E-mailová adresa zadejte vaši e-mailovou adresu a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 5. Nastavení účtu

 6. V následující obrazovce je nezbytné vyplnit údaje o e-mailových serverech.
  - Do pole Typ serveru příchozí pošty vyberte údaj POP3 nebo IMAP (informaci o účtu ověřte u poskytovatele Vaší e-mailové schránky).
  - Do pole Server příchozí pošty (POP3, IMAP nebo HTTP) vyplňte název serveru, který Vám poskytne provozovatel Vaší e-mailové schránky.
  - Do poleServer pro odchozí poštu (SMTP) vyplňte název serveru, který Vám poskytne poskytovatel připojení k internetu. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení od T-Mobile, vyplňte pro odesílání odchozí pošty pole Server odchozí pošty (SMTP) údajem smtp.t-email.cz.
  - V případě, že jste se registrovali do Můj T-Mobile, můžete používat server odchozí pošty smtp.t-email.cz s jakýmkoliv poskytovatelem připojení k internetu. Jen je nutné nastavit tento server jako zabezpečený. Dále v návodu uvidíte jak na to.
  (Pokud jste doposud využívali SMTP server mail.bluetone.cz – změňte, prosím, pouze nastavení SMTP serveru podle návodu. Pro korektní fungování příjmu a odesílání e-mailů není nutné měnit žádné další parametry.)
  - Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 7. Nastavení účtu

 8. Vyplňte přihlašovací údaje e-mailové schránky do polí Název účtu a Heslo a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 9. Váš účet je nyní vytvořen. Pro dokončení nastavení klikněte na tlačítko Dokončit.
 10. V okně Účty v Internetu vyberte záložku Pošta a klikněte na účet, který jste právě vytvořili (pokud není tak nastaven, nastavte jako výchozí tím, že kliknete na tlačítko Nastavit jako výchozí). Pokračujte kliknutím na tlačítko Vlastnosti.
 11. Nastavení účtu

 12. V záložce Servery - Server požaduje ověření ověřte u svého poskytovatele připojení k internetu a zároveň poskytovatele tohoto serveru pro odchozí poštu, zda požaduje ověření či nikoliv.
 13. Nastavení účtu

  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile nezaškrtávejte volbu „Server požaduje ověření“.
  V případě, že chcete používat server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení, je nutné zaškrtnout volbu „Server požaduje ověření“ a kliknout na Nastavení… Zde zvolte „Přihlašovat se jako“. Do pole Název účtu a Heslo vyplňte své registrační údaje na t-zones. Potvrďte OK.

 14. Na záložce Upřesnit nastavte hodnotu portu serveru pro odchozí poštu SMTP. Tento údaj vám poskytne provozovatel připojení k internetu.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, ponechte přednastavený port 25 a nezaškrtávejte „Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)“.
  V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení a nastavili jste podle předchozího kroku ověřování serveru pro odchozí poštu (SMTP), nastavte hodnotu portu na 465 a zaškrtněte „Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)“. Dále ověřte u svého poskytovatele e-mailové schránky, zda server příchozí pošty požaduje šifrované připojení SSL. Pokud ano, volbu zaškrtněte a hodnota se automaticky nastaví na 995. Pokud ne, volbu nezaškrtávejte a hodnota bude nastavena na 110.
  Klikněte na tlačítko Použít a OK.
 15. Nastavení účtu

 16. Klikněte na tlačítko Zavřít.
 17. Nastavení účtu

 18. V záhlaví MS Outlook Express 6 klikněte na tlačítko Odeslat/Přijmout a proběhne odeslání a příjem pošty pro právě vytvořené připojení.