Windows Mail

 1. Vyberte v záhlaví položku Nástroje a zvolte položku Účty…
 2. Klikněte na tlačítko Přidat…
 3. Vyberte položku E-mailový účet. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 4. Do pole Zobrazované jméno zadejte libovolné údaje. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 5. Do pole E-mailová adresa zadejte vaši e-mailovou adresu. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 6. Nastavení účtu

 7. V následující obrazovce je nezbytné vyplnit údaje o e-mailových serverech.
  - Do pole Typ serveru příchozích e-mailů vyberte údaj POP3 nebo IMAP (informaci o účtu ověřte u poskytovatele vaší e-mailové schránky).
  - Do pole Server příchozí pošty (POP3 nebo IMAP) vyplňte název serveru, který vám poskytne provozovatel vaší e-mailové schránky.
  - Do pole Server pro odchozí poštu (SMTP) vyplňte název serveru, který vám poskytne poskytovatel připojení k internetu. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení T-Mobile, pro odesílání odchozí pošty musí být vyplněno pole Server odchozí pošty (SMTP) údajem smtp.t-email.cz.
  V případě, že jste se registrovali do Můj T-Mobile, můžete používat server odchozí pošty smtp.t-email.cz s jakýmkoliv poskytovatelem připojení k internetu. Jen je nutné nastavit tento server jako zabezpečený. Zde v takovém případě zaškrtněte „Odchozí server vyžaduje ověření“. Dále v návodu uvidíte další postup takového nastavení.
  (Pokud jste doposud využívali SMTP server mail.bluetone.cz – změňte prosím pouze nastavení SMTP serveru podle návodu. Pro korektní fungování příjmu a odesílání e-mailů není nutné měnit žádné další parametry.)
  - Pokračujte kliknutím na tlačítko Další..
 8. Nastavení účtu

 9. Do polí Uživatelské jméno a Heslo e-mailu zadejte přihlašovací údaje do e-mailové schránky. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.
 10. Váš účet je vytvořen. Zaškrtněte „Nyní e-maily nestahovat“, jelikož konfigurace ještě není dokončena a stahování zatím ještě nemusí být funkční. Pro dokončení pokračujte kliknutím na tlačítko Dokončit.
 11. Následně vyberte nově vytvořený účet. Pokračujte kliknutím na tlačítko Vlastnosti.
 12. Nastavení účtu

 13. Zvolte záložku Servery. To, zda se máte přihlašovat se zabezpečeným ověřováním hesla nebo zda server požaduje ověření, záleží na vašem poskytovateli připojení k internetu. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení T-Mobile, potom ponechte obojí nezaškrtnuto. Položku Přihlašovat se zabezpečeným ověřováním hesla ani Server požaduje ověření tedy nezaškrtávejte.
  Příchozí pošta (POP3) je název serveru, který vám poskytne provozovatel vaší e-mailové schránky.
  Odchozí pošta (SMTP) je název serveru, který vám poskytne poskytovatel připojení k internetu. V případě, že jste připojeni přes internetové připojení od T-Mobile zkontrolujte, zda je vyplněno: smtp.t-email.cz.
  (Pokud jste doposud využívali SMTP server mail.bluetone.cz – změňte prosím pouze nastavení SMTP serveru podle návodu. Pro korektní fungování příjmu a odesílání e-mailů není nutné měnit žádné další parametry.)
  V případě, že chcete používat server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení, je nutné zaškrtnout volbu „Server požaduje ověření“ a kliknout na Nastavení…
 14. Nastavení účtu

  Zde zvolte „Přihlašovat se jako“.Do pole Uživatelské jméno e-mailu a Heslo vyplňte své registrační údaje do služby Můj T-Mobile. Potvrďte OK.

 15. Na záložce Upřesnit nastavte hodnotu portu serveru pro odchozí poštu SMTP. Tento údaj vám poskytne provozovatel připojení k internetu.
  V případě používání serveru smtp.t-email.cz a zároveň připojování vždy přes T-Mobile, ponechte přednastavený port 25 a nezaškrtávejte „Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)“. V případě, že používáte server smtp.t-email.cz a nejste připojeni přes T-Mobile nebo střídáte své poskytovatele připojení a nastavili jste podle předchozího kroku ověřování serveru pro odchozí poštu (SMTP), nastavte hodnotu portu na 465 a zaškrtněte „Tento server požaduje zabezpečené připojení (SSL)“.
  Dále ověřte u svého poskytovatele e-mailové schránky, zda server příchozí pošty požaduje šifrované připojení SSL. Pokud ano, volbu zaškrtněte a hodnota se automaticky nastaví na 995. Pokud ne, volbu nezaškrtávejte a hodnota bude nastavena na 110.
  Klikněte na tlačítko Použít a OK.
 16. Nastavení účtu

 17. Pokračujte kliknutím na tlačítko Zavřít.
 18. V záhlaví klikněte na tlačítko Odeslat a přijmout pro zahájení příjmu pošty.
 19. Následuje příjem pošty.
 20. Nastavení účtu