Hledat

Potíže se SMS a MMS

Žádná potíž není tak velká, abychom ji společně nevyřešili. Pokud byste si ani po přečtení návodů nevěděli rady, kontaktujte nás.

Rady pro nejčastější případy, které mohou nastat

Krok za krokem vás provedeme všemi nastaveními.

Co dělat, když se vám nedaří odeslat SMS zprávy?

 1. Zkontrolujte správné nastavení SMS parametrů (číslo SMS centra, typ odchozí zprávy). Jak na to naleznete v článku Moje první SMS/MMS.
 2. Ověřte, nemáte-li zablokované odchozí zprávy. Blokování odstraníte pomocí kódu #330*heslo# a stisknutím tlačítka pro uskutečnění hovoru. Heslo pro blokování je vždy přednastaveno na 0000 a je možné ho kdykoliv změnit. Více o hesle a blokování naleznete v tomto článku.
 3. Ověřte si, zda máte dostatečný kredit (v případě Twist karty) anebo uhrazená všechna vyúčtování (u paušálních zákazníků). Kredit překontrolujete pomocí kódu *101# a kontrolu vyúčtování provedete ve službě Můj T-Mobile. Pomocí ní si také můžete kredit okamžitě navýšit anebo uhradit svá vyúčtování.
 4. Vypněte a poté znovu zapněte mobilní telefon. V některých případech tento snadný krok pomůže odstranit případné potíže s funkčností služby.
 5. Pokud žádný z těchto kroků nepomůže, vyzkoušejte SIM kartu vložit do jiného telefonu. Bude-li v jiném přístroji vše v pořádku, může se jednat o chybu telefonu, v opačném případě může být omezení způsobenou vadnou kartou.

Co dělat, pokud vám SMS zprávy nepřicházejí?

 1. Zkontrolujte, zda je telefon dostupný a na signálu (snadno ověříte prozvoněním z jiného čísla), příp. zda nebyl vypnutý déle než 72 hodin. To je maximální čas, po který je zpráva uložena na SMS centru. Následně je smazána a nemůže již být doručena.
 2. Ověřte, nemáte-li plnou paměť na příchozí zprávy (nejčastěji se projevuje blikáním obálky na displeji telefonu).
 3. Vypněte a znovu zapněte svůj telefon.
 4. Pokud žádný z těchto kroků nepomůže, vyzkoušejte SIM kartu vložit do jiného telefonu. Bude-li v jiném přístroji vše v pořádku, může se jednat o chybu telefonu, v opačném případě může být omezení způsobenou vadnou kartou.

Co dělat, když se vám nedaří odeslat zprávu anebo MMS nepřichází?

 1. Zkontrolujte, máte-li aktivní datové služby u svého telefonního čísla. Stav služeb ověříte ve službě Můj T-Mobile.
 2. Zkontrolujte nastavení telefonu pro MMS služby. Popis nastavení naleznete v článku Moje první SMS/MMS, případně využijte možnosti bezplatného zaslání nastavení ze služby Konfigurátor.
 3. Ověřte, zda jste v dosahu datové sítě. Na displeji telefonu se Vám v tu chvíli zobrazuje nápis GPRS, EDGE, LTE nebo 5G. Zpravidla to bývá vedle ukazatele síly signálu v horní části displeje.
 4. Podle manuálu k telefonu překontrolujte, nemáte-li vypnuté datové služby (nejčastěji tuto volbu naleznete v chytrých telefonech v položce Nastavení – Datové služby).
 5. Ověřte si, zda máte dostatečný kredit (v případě Twist karty) anebo uhrazená všechna vyúčtování (u paušálních zákazníků). Kredit překontrolujete pomocí kódu *101# a kontrolu vyúčtování provedete ve službě Můj T-Mobile. Pomocí ní si také můžete kredit okamžitě navýšit anebo uhradit svá vyúčtování.
 6. Vypněte a poté znovu zapněte mobilní telefon. V některých případech tento snadný krok pomůže odstranit případné potíže s funkčností služby.
 7. Pokud žádný z těchto kroků nepomůže, vyzkoušejte SIM kartu vložit do jiného telefonu. Bude-li v jiném přístroji vše v pořádku, může se jednat o chybu telefonu, v opačném případě může být omezení způsobenou vadnou kartou.

Obraťte se na nás

Pokud Vám žádná z výše uvedených rad nepomohla, obraťte se na nás. Abychom mohli zprávy co nejrychleji zprovoznit, připravte si prosím následující informace:

 • Od kdy se potíže projevují?
 • Datum a čas, kdy jste zprávu zkoušeli odeslat anebo Vám měla být doručena?
 • Jaký máte typ telefonu?
 • Funguje služba v jiném přístroji?
 • Fungují zprávy v pořádku v jiné lokalitě?
 • Kde jste měli potíže se službou (město, přesná lokalita)?

Časté dotazy

Podívejte se na nejčastější dotazy zákazníků. Vaši
otázku jsme už možná zodpověděli. Zjistěte odpověď
bez čekání.

Mohlo by
se vám hodit