Roaming

I když jste v zahraničí, stále můžete být ve spojení s domovem

Ceny volání a internetu v zahraničí

 

TIP: Pozor na mezinárodní volání, ať už doma nebo v cizině. Podívejte se, jak účtujeme volání na zahraniční čísla.

Jak nastavit naše roamingové služby

Ať máte tarif s paušálem nebo předplacený Twist, postaráme se o vaše sdílení zážitků i za hranicemi.

1. Než vycestujete

2. Když jste na cestách v EU

 • Během cest dostanete uvítací text s informacemi o cenách volání a SMS, ale i zajímavé cestovní tipy. Data využíváte stejně jako v ČR. Neomezená data zastřešuje EU limit.
 • Zjistěte, jak nastavit telefon nebo tablet k roamingu, hlasovou schránku nebo zobrazení důležitých čísel.
 • Roaming můžete využívat i během cest mimo EU. Podívejte se, jak to funguje.

3. Po návratu domů

 • Nečekejte, až překročíte hranice zpět do ČR. Že se vracíte domů můžete svým blízkým zavolat kdykoli.
 • Na využívání vašeho tarifu se během cest ani po návratu nic nemění.
 • Chcete-li zobrazit využití roamingu, stačí se přihlásit do Můj T-Mobile nebo do naší aplikace.

Jak naše roamingové služby fungují

Vyberte si službu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Volání a internet v EU
a Velké Británii

Konec starostí o volání a internet. V rámci celé EU a Velké Británie jednoduše voláte, píšete a datujete přesně podle vašeho domácího tarifu. Ať už využíváte paušál nebo předplacený Twist, v zemích EU platí základní sazby stejně jako v ČR.

Nemusíte se tak bát, že zaplatíte za vaše služby něco navíc. A pokud vám například dojdou data, jednoduše si je dokoupíte stejně jako doma, bez příplatku. To samé platí i pro neomezené tarify.

Prohlédnout si naše neomezené tarify

Chystáte se brzy do zahraničí? Zkontrolujte destinaci

Zasloužená dovolená začíná! Vydáte se do Portugalska, kde zjistíte, že tramvaje v Lisabonu cinkají stejně jako ty v Praze. Přitom si vzpomenete, že musíte poslat SMSku sousedovi, aby vám nezapomněl zalít květiny. Pak zavoláte známým do Chorvatska, že Atlantik je jiné kafe než Jadran. A když už jste u kávy, cinknete vašim spolucestujícím, že se odpoledne sejdete v té malé kavárničce u pláže. Voláte z Evropy, ale platíte česky.

Zkrátka ať voláte nebo SMSkujete na jakékoli číslo v rámci zóny 1, platit budete jako doma. Na tom se nic nemění ani pro ty, kteří vás budou chtít na českém čísle pozdravit z ČR.

Volání a internet mimo EU

Kamkoli jdete, používejte telefon jako doma. Náše balíčky vám umožní zůstat v kontaktu, takže není třeba lovit WiFi a při příjezdu domů není žádná šance na neočekávaný účet.

Zjistit více v samoobsluze Můj T-Mobile

Evropu máte procestovanou křížem krážem? Co se vydat třeba za velkou louži! Po příletu do New Yorku posíláte zprávu domů, že jste dorazili v pořádku. Z letiště chytáte žluté taxi a už brouzdáte po internetu, jak se dostat na sochu Svobody. Výhled z ní je stejně svobodný, jako vaše volání zpátky do ČR díky našim roamingovým balíčkům. Umožní vám zůstat online i bez Wi-Fi, posílat SMSky a sdílet zážitky. Po návratu z cest na vás bude čekat rodinné přivítání, ale žádný neočekávaný účet za telefon.

Vyberte si váš balíček pro odchozí i příchozí hovory a data v Zóně 2 a 3. Zůstat v kontaktu během cestování po světě je díky našemu roamingu jednodušší.

Všechny služby pěkně pohromadě

Aplikace Můj T-Mobile

 • Přehled o službách

  Všechny vaše služby vidíte pohromadě na úvodní stránce nebo díky widgetu přímo na displeji telefonu. Přidejte si čísla, která chcete v aplikaci spravovat.

 • Kontrola výdajů

  Informace o aktuální útratě, spotřebě dat, SMS i volání v ČR i v zahraničí. Jednoduše navýšíte data nebo dokoupíte jiné balíčky, pro Twist nebo T-Mobile televizi.

 • Platba rychle a bezpečně

  Bezpečná platba za vyúčtování i dobití kreditu na pár kliknutí. Vyzkoušejte pohodlnou Apple Pay či Google Pay platbu. Za dobití kreditu vás odměníme bonusem 25 % na volání, SMS či data.

Informace, které by vás mohly ještě zajímat

Připravili jsme pro vás užitečné
odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Co když mám neomezené volání a SMS do všech sítí? Můžu je používat i v EU?

Ano, i při cestování po Evropské unii (třeba o dovolené nebo na služební cestě) můžete používat svůj tarif jako doma a nezaplatíte nic navíc. Pokud však plánujete pobývat v Evropské unii dlouhodobě nebo trvale, určitě se seznamte i s pravidly pro účtování příplatků v Evropské unii.

Nebojte – pokud máte data ve Vašem domácím tarifu nebo v balíčku, nezaplatíte ani o korunu navíc a pohodlně a bezpečně je čerpáte i v EU stejně jako doma.

A pokud data v tarifu nemáte, nic se Vám automaticky nespustí, dokud na uvítací stránce v prohlížeči sami nepotvrdíte, že chcete opravdu surfovat. Mimo EU si stačí na uvítací stránce vybrat roamingový balíček a potvrdit, že chcete datovat. Do té doby Vám nic neúčtujeme, takže můžete data klidně pustit z hlavy.

Žádný problém – když v EU svých např. 1,5 GB dat z Vašeho tarifu v roamingu vyčerpáte, data Vám pozastavíme a na naší stránce tmo.cz/dl, která je zdarma, si data můžete stejně jako doma jednoduše dokoupit. 

V některých zemích už ano. Nyní lze využívat 5G v sousedních zemích: Slovensko (v síti Slovak Telekom), Polsko (v síti T‑Mobile Polska), Rakousko (v síti T‑Mobile Austria) a Německo (v síti Telekom Deutschland GmbH). Dále pak v zemích: Švýcarsko (v síti Salt Switzerland) a Řecko (v síti COSMOTE Greece) a od 20. 1. 2022 také v Itálii (v síti TIM Italy). V blízké době plánujeme rozšíření o další země.

Rychlost v roamingu závisí na mnoha okolnostech a způsobu nastavení navštívené sítě našeho roamingové partnera. Proto v tuto chvíli není možné uvést konkrétní hodnoty.

Bohužel ne. Ceny v novém EU roamingu se počítají podle běžné ceny hovorů a SMS na čísla mimo značku T-Mobile. Za hovor a SMS v rámci EU zaplatíte stejně, jako když doma voláte nebo píšete mimo T-Mobile.

Vybírat si nemusíte, všichni naši zákazníci mají automaticky aktivní tarif T-Mobile Roaming, který je zdarma a neplatíte za něj žádný měsíční paušál. 

Tarifní zákazníci a zákazníci s předplacenou kartou Twist s některým z balíčků s neomezeným voláním do všech sítí, kteří jsou s námi kratší dobu než 3 měsíce, mají aktivní tarif T-Mobile Roaming Start.
Plnohodnotnou variantu roamingu vám umožníme, když v prodejně zaplatíte zálohu 5 000 Kč. Depozit vám po uplynutí prvních 3 měsíců postupně vrátíme v rámci vašeho Vyúčtování služeb.

Všem zákazníkům, pokud jste se nerozhodli jinak, jsme také nastavili EU roaming, se kterým v zamích EU voláte, posíláte SMS a MMS zprávy a datujete stejně jako doma.

Zóna 1Evropa – EU a EEA: Alandské ostrovy, Andorra, Azorské ostrovy, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kanárské ostrovy, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Madeira, Malta, Martinik, Mayotte, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Réunion, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán a Velká Británie po dobu uplatňování roamingových pravidel EU

Podrobné informace naleznete na našich roamingových stránkách a v Ceníku. Cenu volání v jednotlivých zemích naleznete také pomocí přehledné mapy.

Vysvětlíme si, jaký je rozdíl mezi voláním v zahraničí a Mezinárodními hovory.

Hovor v zahraničí - hovor uskutečněný v zahraniční síti (hovor ze zahraniční sítě do ČR, hovor v rámci navštívené země, hovor do jakékoli třetí země); tzn. jakmile jste připojený v zahraniční síti, jedná se vždy o roaming.

Mezinárodní hovory - hovor uskutečněný z České republiky na zahraniční číslo. (např. z Čech do Německa na německé číslo) Více informací a ceny naleznete na stránce o volání do zahraničí.

Ne, uvedené ceny se vztahují pouze na volání, SMS a data, když jste v EU přihlášeni do sítě našeho roamingového partnera a voláte např. z Německa do ČR, v rámci Německa na jiné německé číslo nebo když z Německa voláte například do sousedního Rakouska.

Pro volání z ČR do zahraničí platí jiné ceny.

Pokud budete v zahraničí a zavolá vám někdo z ČR, zaplatí sazbu podle svého tarifu stejně, jako by zaplatil, kdybyste byl v ČR. Vy v zahraničí zaplatíte cenu příchozího volání podle vašeho roamingového tarifu nebo zvýhodnění, které máte nastavené. A v EU neplatíte vůbec nic, stejně jako doma.

Podívejte se na více info o cenách volání v zahraničí.

Ne, příchozí SMS jsou vždy zdarma s výjimkou služeb SMS Info, u kterých vám bude účtována sazba dle platného ceníku za vyžádanou informaci. A v EU neplatíte vůbec nic, stejně jako doma.

 • Přesměrování do Hlasové schránky je zdarma v rámci ČR a zemí EU.
 • Přesměrování na jiné číslo je zpoplatněno stejnou sazbou jako volání na dané číslo.
  Příklad: 
  Můj tarif M - přesměrování do T-Mobile, O2 i Vodafone je zdarma.
  Můj tarif bez volných jednotek - přesměrování zpoplatněno dle platného Ceníku.
 • Podmíněné i nepodmíněné přesměrování všech hovorů v zahraničí je účtováno stejnou sazbou jako v ČR. Mimo EU je zpoplatněno cenou příchozího a odchozího roamingu, výjimkou je nepodmíněné přesměrování všech hovorů, kdy zákazník platí pouze sazbu jako v ČR.

Více informací o přesměrování se dozvíte na speciální stránce o přesměrování.

Volání na zahraniční čísla

Kolik zaplatíte za hovory na zahraniční telefonní čísla