iPhone jsme si vždycky představovali jako zařízení, které je vlastně jen obrazovka. Které ustoupí tomu, co na něm zrovna děláš. A které je tak inteligentní, že reaguje na dotyky, slova i pohledy. S iPhonem X jsme tuhle představu proměnili v realitu. Takhle vypadá budoucnost.

Chci ho

Apple iPhone X

5,8''
Displej - uhlopříčka (palce)

64 GB
Paměť - celková interní

1125 x 2436
Displej - rozlišení (px)

nano SIM
Podporovaná velikost SIM

2 716
Baterie - kapacita (mAh)

iOS
Operační systém

174
Hmotnost s baterií (g)

iPhone X má velký OLED Super Retina HD displej přes téměř celou přední plochu přístroje. Kromě věrných barev, dokonalé černé a vynikajícího kontrastu i nadále nabízí technologii 3D Touch pro snímání různé intenzity stisku a tím pohodlnějšího ovládání.

Nově je k dispozici přední kamera s funkcionalitou TrueDepth s 3D snímáním pro automatické odemykání a ověřování pomocí rozpoznání obličeje majitele iPhonu (funkce Face ID).

Podobně jako model iPhone 8 je i iPhone X poháněn dosud nejvýkonnějším 64bitovým procesorem Apple A11 Bionic optimálním pro aplikace rozšířené reality. Duální 12 MPx fotoaparát se širokoúhlým objektivem má kromě dvojnásobného optického zoomu i dvojitou optickou stabilizaci.

Při výrobě bylo pro kryt iPhonu X použito dosud vůbec nejodolnější sklo pro smartphony, vepředu i vzadu. Podpora bezdrátového nabíjení, VoLTE a Volání přes WiFi.