Huawei Mobile Services

Přemýšlíte o pořízení nového telefonu Huawei? Zde najdete důležité informace o jeho novém ecosystému.

Huawei Mobile Services (dále jen "HMS") jsou náhradou za Google Mobile Services (dále jen "GMS"), které společnost Huawei nemůže instalovat do svých nových zařízení kvůli aktuálnímu zákazu obchodování s americkými společnostmi.

Zařízení využívající nový ekosystém HMS

 • Mezi zařízení, která vedle OS Android využívají ekosystém Huawei Mobile Services, patří všechny modely produktových řad P40 a Mate 30 a vybrané modely produktové řady Y.
 • Zařízení jsou označeny zkratkou AG - zkratka označující "AppGallery", vlastní obchod s aplikacemi od Huawei.
 • V naší aktuální nabídce naleznete Huawei P40 Pro a Huawei P40 Lite.

Je dobré vědět

Zařízení využívající ekosystém HMS neobsahují sadu funkcí a aplikací od Google. Váš dojem z používání tohoto zařízení tak bude jiný, než jste byli zvyklí u zařízení s Google Android. Všechny aplikace nemusí být stejné nebo nemusí fungovat stejně.

Berte na vědomí zejména následující:

 • V zařízení nenajdete aplikace společnosti Google. Zejména obchod s aplikacemi Google Play, mobilní platby Google Pay, navigace Google Maps či například aplikace YouTube.
 • Huawei AppGallery svou vlastní nabídku aplikací neustále rozšiřuje. Přesto se zde nemusí nacházet všechny aplikace nabízené přes Google Play nebo jiné kanály. Nejsou pro tento ekosystém HMS dostupné nebo mohou mít omezené funkce.
 • Váš nový Huawei může mít problém s konektivitou externích zařízení jiných značek (Garmin, Samsung a podobné).
 • Jakmile při úvodním nastavení smartphonu použijete službu Huawei Phone Clone, může se stát, že některé zkopírované aplikace, které nejsou dostupné v obchodě AppGallery, nebudete moct aktualizovat. To pro vás může mít negativní dopad nejen z hlediska funkčnosti, ale také to může představovat zejména bezpečnostní riziko.
 • Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme systém obcházet a instalovat nedostupné aplikace alternativními způsoby.
 • Škody, které by vznikly v důsledku instalace aplikací jiným způsobem než doporučuje výrobce či prodejce, nemohou být nárokovány.

AppGallery

AppGallery je vlastní obchod s aplikacemi od Huawei. Nabízí na výběr množství zahraničních, ale i domácích aplikací a her. Huawei neustále pracuje na rozšiřování nabídky aplikací. Proto i aplikace, které se v AppGallery zatím nenacházejí, mohou později přibýt.

 • Příklady dostupných aplikací v AppGallery: T-Mobile, Alza, Booking.com, ČSOB, Mapy.cz, Microsoft Office, Snapchat, Viber
 • Příklady zatím nedostupných aplikací v AppGallery: Instagram, Linkedin, Google Translate, Google Maps, Snapchat, YouTube

Časté dotazy

Jaký operační systém mají nová zařízení Huawei s ekosystémem HMS?

Všechny smartphony a tablety Huawei mají i nadále operační systém Android. Nová zařízení mají verzi AOSP (Android Open Source Project) s nástavbou EMUI.

Ano, Huawei zařízení budou dostávat aktualizace i nadále. Operační systém Android je volně dostupný pro všechny, takže Huawei bude nadále podporovat svá zařízení. Týká se to i bezpečnostních aktualizací, díky kterým budou zařízení zákazníků neustále aktualizovány.

Huawei ID je branou ke všem softwarovým službám Huawei. Umožňuje používání aplikací AppGallery, Huawei Zdraví, Huawei Hudba, Huawei Video a mnoha dalších.

Doporučujeme ještě na GMS telefonu změnit způsob přihlašování na jiný (Facebook, e-mail ...). Takto bude zajištěno, že se do aplikace budete moci přihlásit i na novém zařízení bez podpory GMS.

Ano, takovou aplikaci lze používat i nadále. Mnohé aplikace dokáží fungovat i bez podpory GMS, je však možné, že některé jejich funkce nebudou pracovat správně.