Zpět

Ayyeka: tři otázky pro IoT startup

Internet věcí (IoT) je horké zboží. Bezpočet mladých startupů se vrhá na trh s neobvyklými inovativními produkty a end-to-end řešeními pro podniky a samosprávy. Dnes se seznámíme se společností Ayyeka, což je startup, který spolu založili Ariel Stern (generální ředitel) a Yair Poleg, PhD (technický ředitel). Ayyeka patří mezi skupinu začínajících firem, kterým se v rámci programu ChallengeUp!, jako mentor věnuje společnost Deutsche Telekom.

Ayyeka poskytuje end-to-end řešení, která jsou naprosto spolehlivá z hlediska kyber bezpečnosti. Pracuje v oblasti vytváření chytré infrastruktury a sítí environmentálních senzorů. Zpovídali jsme obchodního ředitele Tala Avrahamiho, abychom zjistili, co si myslí o oboru, o IoT a startupech.

Jaké jsou výhody spolupráce se společnostmi DT, Cisco a Intel?

Tal Avrahami: Pro firmu ve fázi růstu jako je Ayyeka představuje odborné vedení a networking se zkušenými pracovníky všech tří společností napříč různými odděleními, funkčními skupinami a zeměpisnými trhy cenný přínos. Velmi úzce spolupracujeme současně se třemi velkými společnostmi, které mají obrovský dosah.

Získáváme tak cenný vhled do vztahu k zákazníkovi i do fungování trhu. Máme také přístup k produktům a službám poskytovaným našimi mentory, především k těm, které doplňují naše vlastní schopnosti, což nám umožní poskytovat zákazníkům špičková a end-to-end řešení. A také je skvělé na vlastní oči vidět, jak velké společnosti na trh přinášejí inovace.

Povězte nám pár slov o vašem produktu. Jaký je jedinečný prodejní argument společnosti Ayyeka?

TA: Ayyeka svým zákazníkům nabízí maximálně kyber bezpečné, zeštíhlené a standardizované řešení pro sběr dat od fyzických senzorů rozmístěných ve velkých vzdálenostech.

Hrajeme na velmi fragmentovaném trhu. Náš full-stack hardware, software a služby poskytují všechno, co je potřeba, aby zákazník mohl hladce generovat data z každého typu senzoru, přenášet je prostřednictvím jakékoli komunikační sítě a bezpečně připojovat k jakémukoli systému SCADA anebo softwaru třetí strany. Tato hospodárná profesionální řešení nabízíme pro jakýkoli segment na trhu.

Co děláte ve volném čase?

TA: Moc rád trávím čas venku. Snažím se být hodně aktivní, chodím do přírody, jezdím na kole, hraju tenis. Taky si rád zajdu s přáteli na skleničku do místního baru anebo jdu odpočívat na pláž, naštěstí ji mám jen dvě minuty od domova!

https://www.t-mobile.cz/images/f332d6b3-acc0-4d2a-b73f-dbc397df36be.jpg