Deryck Whibley ze Sum 41 může skončit na invalidním vozíku

O zdravotních potížích frontmana Sum 41 Derycka Whibleyho se už mnohé napsalo. Problémy s vyhřezlou ploténkou, které ho sužují několik posledních let, jsou ale mnohem vážnější, než se zatím zdálo. Lékaři muzikantovi dokonce pohrozili, že by mohl skončit na invalidním vozíku. Sum 41 proto mimo jiné museli zrušit únorové turné po Velké Británii.

Sum 41: Praha? Vášniví fanoušci, krásné město a výborné pivo! (rozhovor)

"Cítím se fakt mizerně kvůli tomu, že musím zklamat fanoušky. Zranil jsem si záda a doktoři říkají, že můžu skončit na vozíčku. Ačkoli bych si přál, abych byl schopný to odjet, musím to brát realisticky a poprvé poslechnout někoho jiného než sebe," omluvila hlavní postava kanadských rockerů svůj zdravotní stav, který se výrazně zhoršil v minulém roce.

Mimo komplikací se zády byl loni v březnu Whibley hospitalizován také se zápalem plic a Sum 41 byli následně donuceni odvolat šňůru koncertů po Austrálii. Chronické problémy s ploténkou ale mohou mít na další působení kapely, která poprvé vystoupila na českém území v září 2010 (report a fotogalerie), mnohem vážnější dopad. Další koncerty mají Sum 41 naplánované až na samotný konec března, kdy se mají představit v Japonsku.