Zpět

Hub:raum investoval do českého startupu eParkomat

Pamatujete si ještě na český startup eParkomat, se kterým jste si mohli přečíst rozhovor i na našem blogu? Aplikace, která pomáhá řidičům najít parkovací místa rychleji, získala novou investici od hub:raum, inkubátoru Deutsche Telekom.

Hledání volného parkovacího místa je noční můrou každého řidiče. Se zvyšujícím se počtem aut na silnicích se stává ranní dojíždění za prací téměř nemožným. Proč? Protože zaparkovat auto je alfou a omegou přežití v každém městě.

Řešení s názvem eParkomat

K předpovídání volných parkovacích míst v reálném čase používá eParkomat monitoring počtu mobilních zařízení v mobilní síti. Tím pádem dokážou řidiči najít volné parkovací místo pouze pomocí svého smartphonu.

Aplikace eParkomat je velmi intuitivní a hledání parkovacího místa vám ušetří množství času. Po spuštění aplikace si vyberete, zda hledáte parkovací místo přímo na ulici, nebo na komerčním parkovišti. Následně dostanete odpověď s pravděpodobností nalezení volného parkovacího místa – vysoká, dobrá, střední, nízká. Nalezené parkovací místo si zadáte do navigace, a hotovo!

První test řešení proběhl již v roce 2015 v Praze a jeho efektivita byla výborných 93,3 % při 250 řidičích, kteří hledali parkovací místo v okruhu 250 metrů. Dnes se zvýšila úspěšnost hledání na 96 %.

Spolupráce s hub:raum i T-Mobile Czech Republic

Inkubátor hub:raum spolupracuje s eParkomat již od roku 2014, kdy se startup zúčastnil soutěže s názvem Uqbate. Později se zapojil i do programu ChallengeUp!, který organizoval Deutsche Telekom, Intel a Cisco. Tříletá spolupráce dospěla až k investici na rozvoj této mladé a slibné společnosti. Brzy si tak jednoduché hledání volného parkovacího místa mohou užít i řidiči v Evropě.

eParkomat spolupracuje s T-Mobile Czech Republic v rámci služby Chytré auto. Kombinace těchto dvou aplikací dokáže zvýšit pohodlí jízdy v každém větším městě v České republice. Spuštěný pilot projektu ve spolupráci se společností Škoda funguje v Praze a Mladé Boleslavi a pokrývá více než 25 000 parkovacích míst.

https://www.t-mobile.cz/images/5f8e07c7-55eb-41e9-9912-c4b862ab8bd0.jpg