Zpět

Chytré auto vám vždy řekne, co potřebuje

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké by to bylo, kdyby vám auto samo umělo říct, kde je, zda má nějakou poruchu, umělo vytvořit WiFi síť nebo napsat, když ho bude chtít někdo ukrást?

Pokud si myslíte, že všechno je to jen jenom pohádka, jste na omylu. Filozofie inteligentního auta je v dnešní době dostupnější, než jste si mohli původně myslet. Představte si, že jedete na rodinnou dovolenou. Děti jsou jako z divokých vajec, manželka vedle vás je z nich nervózní a nebudeme si nic nalhávat, někdy si to vybije i na vás. Snad každý už zažil podobnou situaci.

V takových případech může být cesta na dovolenou úplná pohroma a odradí vás od výletů na nejbližší půlrok. Co kdyby ale všechno vypadalo úplně jinak? Děti vzadu by se potichu dívaly na tabletu na pohádky, vaše žena by vedle vás spokojeně nakupovala oblečení online a vy byste měli před sebou úžasnou cestu na dovolenou a těšili byste se na nová dobrodružství.

Možnost vytvoření WiFi připojení přímo přes vaše auto již není utopie, ale realita. O tom, že tato funkce dokáže usnadnit a zpříjemnit řidičům jízdu, svědčí i vítězství v anketě FLEET DERBY-FLOTILA ROKU, kde produkt Chytré auto WiFi obhájil své loňské vítězství.

Výhody i pro firmy

WiFi připojení přivítáte nejen během rodinných výletů, ale i na služební cestě. Nemusíte s kolegy čekat, až se dostanete k hotelové WiFi. Jednoduše se připojíte na síť, otevřete si dokumenty například přes Office 365 a společně můžete pracovat na úpravách finální prezentace nebo excelové tabulky pro šéfa.

Chytré auto není jen o WiFi síti, ke které můžete připojit až 5 zařízení, ale je to v první řadě komplexní služba, která promění vaše auto v inteligentní stroj.

Jak Chytré auto funguje?

V první řadě musíte zjistit, zda si vaše auto rozumí se službou Chytré auto, případně s její WiFi verzí. Většina aut, která byla vyrobena v roce 2003 a později, již obsahují OBD-II port, do kterého se připojuje naše zařízení. S WiFi verzí nebudou mít problém ani auta vyrobená po roce 2001, protože již obsahují OBD port. Je možné, že budete potřebovat prodlužovací kabel, ale i tuto možnost si můžete pohodlně ověřit ještě před samotnou koupí.

Ve druhém kroku budete potřebovat mobilní aplikaci, kterou si zdarma stáhnete přes Google Play nebo z App Store. Následně již stačí pouze napojit samotné zařízení Chytré auto do vašeho ODB portu a gratulujeme! Vaše auto vám od nynějška bude říkat, jak řídíte, zda se nachází skutečně tam, kde jste ho zaparkovali, a upozorní vás, když do něj někdo na parkovišti ťukne.

Chytré auto toho dokáže samozřejmě ještě více. Všechny funkce splňují požadavky běžného řidiče, ale i pokročilejší přání firemních zákazníků, jako jsou:

• Zjištění přesné polohy auta

• Vypracování základní statistiky jízdy

• Možnost nastavení rychlostního limitu

• Vypracování orientační diagnostiky poruch

Stačí se už jen rozhodnout, zda chcete se svou firmou naskočit na vlnu digitalizace a dopřát firemním autům péči 21. století.

 

Chci vědět více o službě Chytré auto

https://www.t-mobile.cz/images/cc5b1c53-dd30-425c-b184-db1ae5a2877a.jpg