Zpět

DC7: moderní datové centrum

Datové centrum dokáže uspokojit potřeby těch nejnáročnějších klientů. Hosting, housing, pronájem fyzické nebo virtuální infrastruktury. Možností je mnoho. I proto se tyto služby stávají v očích zákazníků stále atraktivnější. Abychom splnili požadavky trhu, pustili jsme se do výstavby nového datového centra.

Moderní areál, nejmodernější technologie pro datová centra a špičkový servis. To vše bude charakterizovat naše nové datové centrum „DC7". A odkud se vzal jeho název? Jde v pořadí o sedmé datové centrum T-Mobile v Praze a zároveň jeho administrativní část bude připomínat z ptačí perspektivy číslici 7.

Nové DC7 bude v souladu s náročnými mezinárodními standardy pro datová centra. Ty mimo jiné zahrnují i úroveň TIER 3 (ANSI / TIA-942). Nové datové centrum tak bude poskytovat jednu z nejvyšších úrovní záruk s dostupností 99,982 %. Jeho architektura je vytvořena tak, aby odolala i nejvážnějším technickým incidentům, aniž by to zákazníci jakkoliv pocítili na dostupnosti služeb.

Moderní datové centrum

Kromě mezinárodních standardů bude v budoucnu DC7 vynikat i úctyhodnými rozměry. Vzniká na pozemku o rozloze 25 tisíc m2, samotné sály pro IT infrastrukturu budou mít plochu až 3 tisíc m2 a celý areál včetně podpůrné technologie a administrativní budovy až 9 tisíc m2. Centrum je zároveň rozděleno do tří zón:

- administrativní,

- technologická,

- IT zákaznické sály.

Tím se zajistí vyšší fyzická a technologická bezpečnost a zároveň jsou jednotlivé části od sebe logicky odděleny. Konkrétní část bude vždy přístupná pouze pověřeným osobám. To vše umožňuje moderní areál, který v sobě bude skrývat nejmodernější technologie.

Efektivnější provoz

Kromě technologického vybavení a nabízených služeb je u datových centrech důležitý indikátor energetické efektivity. Ten je nejčastěji spojován s hodnotou PUE (Power Usage Effectiveness), kterou vyvinulo neziskové sdružení The Green Grid.

PUE je indikátorem toho, jaké množství z celkově spotřebované energie přímo využívají IT zařízení a jaká část připadne na podpůrné systémy. Na základě hodnoty PUE dokážeme určit, jak efektivní je datové centrum jako celek.

Nové datové centrum DC7 od T-Mobile se bude moci pochlubit velmi nízkou hodnotou PUE, která bude patřit mezi světovou špičku. Efektivitu vnímáme jako klíčový parametr a to i vzhledem k jejímu zásadnímu dopadu na životní prostředí. Doposud se TMCZ může pochlubit certifikátem „EKO GOLD", který deklaruje 100 % odběr elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Bezpečnost je pro nás důležitá

Kromě životního prostředí si dáváme záležet i na bezpečnosti. Do prostoru datového centra se nedostane kdokoliv. Obecně patří datová centra mezi místa s omezeným (autorizovaným) pohybem osob.

Bezpečnost datových center je velmi rozsáhlé téma a budeme se mu věnovat v samostatném příspěvku. Představíme vám fyzickou i technologickou bezpečnost našich datových center.

Datové centrum se spoustou služeb

TMCZ je významným poskytovatelem mobilních, datových, internetových a ICT služeb i za hranicemi České republiky. A proto jsme schopni nabídnout bezkonkurenční špičkové služby datových center spolu s konektivními službami v srdci Evropy (s excelentní latencí od Londýna až po Moskvu).

Česká republika, se svým umístěním uprostřed Evropy, je atraktivní destinací i pro mnoho zahraničních subjektů, které potřebují rozmístit svojí IT infrastrukturu napříč jednotlivými kontinenty.

Zákazníci si mohou vybrat ze spolehlivých služeb, které budeme v rámci DC7 poskytovat. Asi největším lákadlem je samotný pronájem technologických prostor s vhodným mikroklimatem pro IT infrastrukturu a housing. Rovněž si mohou vybrat z rozšiřujících služeb datového centra pod jednou střechou, jako jsou:

https://www.t-mobile.cz/images/ef0b0126-06e3-43cf-a668-3a1f1cb2b651.jpg