T-Mobile drží krok s inovacemi

Tým T-Mobile

Web změnil od základů způsob, jakým komunikujeme. S Internetem věcí (Internet of Things) se také mění i způsob naší interakce s okolním světem. Stále se však stává, že o tom většina lidí vůbec neví.

Ti, kteří se nezajímají o technologie, si dovedou jen těžko představit, co se skrývá pod zkratkou IoT. A přece se už mnoho z nich s IoT v praxi setkalo a ani to netušili. Připojená zařízení jsou již dávno součástí našich každodenních životů. Například v podobě chytrých domácích spotřebičů nebo aut, které v případě nehody automaticky zavolají na linku 112. Určitě jste už slyšeli o chytrých hodinkách, fitness náramcích nebo o sledování zásilky přes internet. Seznam věcí, které patří pod IoT je skutečně rozsáhlý.

Tato všudypřítomnost navzájem propojených zařízení přináší vícero otázek. Jak splyneme s tímto propojeným světem? Jaký bude mít vliv propojení s každým a se vším na společnost? Menší nápověda se skrývá v M2M a ICT službách.

M2M služby zabezpečí efektivní komunikaci zařízení

Hlavní princip fungování M2M vyplývá už ze samotné zkratky – Machine 2 Machine. Představuje nový a efektivní způsob, pomocí kterého zařízení spolu navzájem komunikují. Stejně tak však ulehčuje i správu vašich zařízení. Představte si, že máte velké množství tiskáren. Musíte je pravidelně kontrolovat, zda v nich nedochází toner a zda vše funguje tak jak má. Když tiskárny propojíte na server, můžete všechny tyto povinnosti vyhodit z hlavy. Tiskárna sama zašle požadavek na výměnu toneru kompetentní firmě nebo osobě.

M2M služby využijete i při správě vozového parku. Získáte přehled o pohybu vozidel a ujetých kilometrech díky knize jízd, která se vygeneruje automaticky. Navíc vám systém automaticky vypočítá výši diet a náhrad pro zaměstnance, zamezí krádeži paliva, zjednoduší administrativu a nabídne pokročilé statistiky a reporting.

ICT služby bezpečně uchovají firemní data

Mezi nejrozšířenější ICT služby patří nepochybně cloud. Představuje virtuální úložiště, které slouží na ukládání firemních dat. Namísto toho, abyste museli mít datový server fyzicky u sebe ve firmě a starat se o jeho pravidelnou správu, využíváte virtuální řešení. Všechny servery se nacházejí v našich datových centrech v České republice. Sami si můžete zvolit kapacitu prostoru podle vašich potřeb. Díky podpoře našich expertů se můžete věnovat svému podnikání. Vaše data budou u nás bezpečně uložena.

Mezi další výhody cloudu patří dostupnost řešení. Svoji kancelář nemusíte vázat jen na jedno místo. Zda už budete u moře, na horské chatě, nebo ve svém víkendovém domku, s T-Cloud Office 365 budete mít svoji kancelář stále s sebou. T-Cloud v sobě ukrývá i další pomůcky pro vaše podnikání. Služba Účetnictví umožňuje vytvářet faktury přímo u zákazníka. Videokonference přepojí zaměstnance, i když se každý z nich nachází na opačném konci světa. Zakázky vás vždy upozorní na zajímavou obchodní nabídku a Záloha bezpečně uloží firemní data.

Tyto služby představují pouze malou ukázku inovativních řešení, které dokážou zmodernizovat i vaši kancelář. Přečtěte si více o našich cloudových službách, které přesně zapadnou do vašeho podnikání.

Podobné články

Proč může být cloud pro každého to pravé?

Cloud obklopují mýty, které odrazují společnosti od jeho používaní. Pravdou však je, že cloud je vhodný pro všechny firmy.

Přečíst článek

Jak digitalizace promění vaše pracoviště

Digitalizace postupuje každým rokem. Přečtěte si, jaké plusy a mínusy přináší do vaší kanceláře.

Přečíst článek

eParkomat: Tři otázky pro začínající startup

Český startup eParkomat představuje novinku v oblasti IoT, se kterou pomáhá řidičům najít parkovací místo.

Přečíst článek