Na výstavbu optické sítě máme miliardy, brzdí nás obce a stavební právo

Velkou prioritou je pro T-Mobile výstavba optické sítě. Postoj obcí a legislativa ale proces brzdí. Přitom odmítnout optiku je jako odmítnou železnici.

technologie
Tým T‑Mobile

Cloud ochrání Vaše data před vyděračským software

Vyděračský software neboli ransomware dnes poměrně často útočí na data uživatelů. Cloud naštěstí umí data před vyděrači ochránit.

bezpečnost
Jan Křečan

Vodotěsný telefon, kouzelné slovíčko, které má řadu „ale"

Voděodolné telefony nejsou nikdy 100% voděodolné. Překvapení? Nahlédněte pod pokličku norem a certifikací. Třeba zjistíte, že zrovna váš telefon nepřežije ani koupel v kojenecké vodě.

technologie
Jana Šupolíková

Internetové pokrytí v pražském metru se rozrůstá

Vysokorychlostní signál LTE pokrývá další 4 stanice. Do půl roku se jejich počet rozroste na 32. Kde všude už se připojíte v metru k internetu?

technologie smart city
Jana Šupolíková

11 rad pro lepší výdrž mobilní baterie

Baterie, která by utáhla i jadernou elektrárnu a je zase vybitá? Poradíme vám, jak ušetříte během dne baterku v mobilu a pojistíte si dost energie i na večerní schůzky.

cloud technologie
Markéta Křůpalová

CAT - Největší drsňáci mezi telefony

Hledáte-li vhodného parťáka na outdoorové sporty, nebo třeba za ovládací páku buldozeru, pravděpodobně sáhnete po telefonech značky Caterpillar. Proč? Hned z několika důvodů.

technologie
Jana Šupolíková

Jaké jsou business telefony dneška?

Samsung Galaxy Note 9 nebo nejnovější iPhone XS Max? Absolutně nejlepší byznys telefon dneška je… A víte co? Pojďme si to rozebrat z více úhlů, není to tak jednoznačné.

technologie
Jana Šupolíková

Naše digitální stopa aneb opravdu můžeme smazat své on‑line účty?

Cizímu člověku svou adresu nedáme, ale internetu svěříme o dost víc. Lákavá anonymita internetu je zrádná, proto své on-line účty ruší čím dál více lidí. Jak na to? A smažou se s účtem i naše data?

technologie
Markéta Křůpalová

7 tipů, jak v kanceláři protáhnout ztuhlé tělo

Den se vleče, od 10. hodiny už přivoláváte oběd a po obědě by to chtělo šlofíka? Zkuste s námi udržet pracovní morálku. Stačí myslet na pár drobností a třeba vás přestanou bolet i ta zpropadená záda.

smart working sport
Jana Šupolíková

7 aplikací, které vám zpříjemní léto

Pozor, je tu léto a s ním i zasloužená dovolená. Vypněte hlavu a zapněte chytrý telefon. Našli jsme chytré aplikace, které vám zpříjemní relaxování a budou tak trochu myslet za vás.

aplikace
Markéta Křůpalová

3 tramvaje s Wi-Fi jezdí nově mezi Mostem a Litvínovem

V tramvajích mezi Mostem a Litvínovem se nově připojíte k silné a stabilní Wi-Fi síti. Instalaci Wi-Fi routerů zajistila společnost T-Mobile na žádost statutárního města Most.

inovace
Tomáš Deutsch

T-Mobile Olympijský běh letos hostí 81 závodů. Poběžte s námi!

Až 70 000 účastníků poběží v 81 závodech pro radost i pro dobrou věc. T-Mobile Olympijský běh se letos uskuteční 19. června ve všech 14 krajích České republiky.

sport
Eva Švorčíková

Váš digitální avatar usnadní nakupování online

Výzkumníci z Velké Británie testují zařízení, které pomocí 10 senzorů naskenuje během několika málo vteřin celou vaši postavu. Vznikne váš přesný digitální obraz.

inovace
Markéta Křůpalová

Stará PC učebna dosloužila, v Bojkovicích si pronajali novou

Střední škola v Bojkovicích se rozhodla inovovat své IT zázemí a vybavení. To původní již nevyhovovalo moderním požadavkům na výuku. S úkolem si hravě poradil T-Mobile. Škola má nové vybavení PC učebny v dlouhodobém pronájmu.

case study
Jana Šupolíková

Přemluvte obce! Nástup optického internetu brzdí byrokracie

Výstavba moderní optické sítě je pomalá, legislativa nepříznivá a obce příliš nespolupracují s poskytovateli internetového připojení.

inovace
Jana Šupolíková