Teď můžu klidně spát – nebo jet na dovolenou

Tým T‑Mobile
case study
​Firma Tarus je relativně mladá, ale její majitel Robert Tatai je ostřílený podnikatel ve stavebnictví, který už založil několik firem a dobře ví, jak dělat byznys. Především se při tom nechce zdržovat a stresovat se zajištěním potřebné techniky a připojení pro obchodníky i ostatní zaměstnance nebo s dostupností a zálohováním dat.

Tarus

Tarus je českým výrobcem vysoce kvalitních produktů do střešních systémů a dřevostaveb, jako jsou difúzní folie, parozábrany, hliníkové pásky a související stavební chemie. Současně je Tarus výhradním dovozcem a distributorem řady prestižních značek nářadí a stavebního materiálu.

Začalo to telefonováním a e-maily

Jako každá vznikající firma potřeboval i Tarus pro obchodníky a zaměstnance, kterých jsou dohromady dvě desítky, zajistit telefony, připojení k internetu a e-mailové schránky. Majitel firmy Robert Tatai přitom vyžadoval, aby byly všechny e-mailové schránky centrálně dostupné a pravidelně zálohované. „Jsme především obchodní firma, takže jsou pro nás klíčové kontakty a objednávky v e-mailech. Nemůžeme si dovolit přijít o tento obsah kvůli nepozornosti nebo prostě proto, že odcházející obchodník všechna data ve svém notebooku smaže. Hledali jsme tedy řešení, které bude zálohované a kdykoli dostupné,“ říká Robert Tatai.

Takové požadavky jednoznačně splňuje služba Microsoft 365 od T-Mobile, která poskytuje více než dostatečně velké schránky (50 GB), obří prostor osobního úložiště na data (1 TB), kancelářské aplikace Outlook, Excel, Word a PowerPoint a také nástroje Teams a SharePoint na týmovou komunikaci a spolupráci.

Především Teams používáme ve firmě skoro denně. Naši obchodníci jsou neustále buďto u zákazníků nebo na cestě a svolat je do firmy na poradu by nás stálo spoustu času – a ve výsledku i peněz. Přes Teams se spojíme, kdykoli je potřeba – klidně i z auta,“ pochvaluje si Robert Tatai.

Taurus

Přístup k datům odkudkoli

Ve firmě Tarus se velmi rychle naučili pracovat také s úložištěm OneDrive, součástí služby Microsoft 365, a dnes vidí jasné výhody ukládání dat do cloudu. „V minulosti se už stalo, že jsme přišli o data kvůli rozbitému disku nebo ztracenému notebooku, ale to nám dnes už nehrozí – data se zálohují automaticky a vše jsme schopni rychle obnovit. A snad úplně nejlepší je dostupnost našich dat z kteréhokoli počítače nebo mobilu. Už jsem se totiž párkrát musel vracet z dovolené, jen abych dohledal důležitou nabídku nebo fakturu v pracovním počítači,“ vysvětluje Robert Tatai.

A pokud jde o počítače, firma Tarus pořídila zaměstnancům vybavení v rámci služby Flexi Notebook: „Celý koncept služeb pro firmy se mi velmi líbí. Pořídili jsme notebooky i Microsoft 365 formou předplatného, tedy bez velké investice při založení firmy a přesně podle aktuální potřeby. Nemusíme se přitom starat o licence, instalace ani servis,“ vypočítává Robert Tatai.

Kompletní řešení včetně zabezpečení

Majitel firmy Tarus si dobře uvědomuje, jak důležitá je nepřetržitá dostupnost dat, e-mailu i dalších nástrojů, které ve firmě každodenně používají. Proto je na ochranu sítě nasazen Managed Security Box, kompletně přednastavené a na dálku profesionálně spravované bezpečnostní zařízení, které zajistí ochranu sítě a dat před kybernetickými útoky, viry, ransomwarem, podvodnými e-maily a dalšími dnes velmi aktuálními riziky. Také Managed Security Box je k dispozici formou pronájmu, bez nutnosti se o něj na straně firmy jakkoli starat, a přitom zajistí špičkovou úroveň ochrany sítě.

Zavedení služeb od T-Mobile bylo pro nás naprosto jednoduché a můžeme se na ně spolehnout každý den. Neustále také objevujeme nové funkce a možnosti řešení Microsoft 365, které nám usnadňují práci. A mimochodem, na stavbách, kde se naši obchodníci pohybují nejčastěji, máme výrazně lepší signál a rychlejší mobilní data než s ostatními operátory,“ uzavírá Robert Tatai, majitel firmy Tarus.