CAT - Největší drsňáci mezi telefony

Jana Šupolíková
technologie

Caterpillar (CAT) nedělá jen bagry a další žlutočerné mašiny, které lákají malé i velké kluky. CAT vyrábí i telefony. A nejsou to rozhodně žádné slečinky, kterým se tříští sklo po prvním pádu. Tyhle telefony jsou dělané do terénu, do kapsy horolezce, rybáře, ideální jsou také pro stavební šéfy i řidiče stavebních strojů. Telefony CAT jsou prostě drsnější, než vy sami.

CAT telefony

Abyste tu nečetli sáhodlouhý román o odolných telefonech, máme pro vás srovnání dvou špičkových telefonů od CAT – modely S31 a S61 – které seženete v srpnu u T-Mobile za zvýhodněnou cenu.

CAT S31 - skvělý a levnější

Model S31 je sice levnější, ale o nic horší v kvalitě a výdrži. Odolný smartphone patří do rukou outdoorových sportovců a do drsných pracovních podmínek. Odolá vniknutí prachu a jeho vodotěsnost je testovaná i na mořskou vodu. A že to není žádný křehký mazlíček pro baletky, dokládá i splnění vojenského standardu MIL Spec 810 G pro pád na beton. Garantuje přežití pádu z 1,8 metru.

V drsných podmínkách není prostor pro čisté ruce. Tvrzený 4,7palcový displej chrání krycí sklo Gorilla Glass, které lze ovládat i mokrými prsty nebo v rukavicích. Fotit můžete i pod vodou. Baterka o kapacitě 4000 mAh vydrží bez problému celý den. K tomu si připočtěte čtyřjádrový procesor a 2GB RAM a váš nový nejlepší parťák do terénu je na světě.

A s naší srpnovou cenou ani nemusíte čekat na Ježíška.

CHCI CAT S31

Laserový měřič na CAT telefonu

CAT S61 - Dělo s vychytanými funkcemi

Oproti svému lacinějšímu kolegovi je S61 už docela investice. Vyplatí se ale nabízenými funkcemi, které nemají na trhu konkurenci. Rychle předčí očekávání a dostojí těm nejpřísnějším nárokům řemeslníků, stavařů, energetiků a zástupců dalších výrobních profesí.

CAT 61 má zabudovanou termokameru FLIR, která zaznamená teplotu až do 400°C. Baterie s kapacitou 4500 mAh by měla bez potíží vydržet v provozu několik dní. Laserový měřič vzdáleností změří dva body vzdálené až 10 metrů. Další speciální funkcí, kterou se tenhle frajer mezi odolnými telefony chlubí, je snímač kvality vzduchu – skvělá pomůcka pro prašné či jinak toxické pracovní prostředí. Na špatné ovzduší vás upozorní telefon sám. Jestli vás nic z toho nepřesvědčilo, přidáme další argumenty. Jedním z nich je použití supertvrdého skla Gorilla Glas 5, které chrání displej. I jeho ovladatelnost s mokrými prsty a v rukavicích je samozřejmostí. No a třešničkou na závěr je 8jádrový procesor Snapdragon a 4GB RAM.

Věříme, že jste vyměkli a půjdete do něj. CAT S61 totiž nevyměkne nikdy. I on splňuje vojenský standard MIL 810G – odolá hravě opakovanému pádu na beton z výšky 1,8 metru.

CHCI CAT S61

Termokamera na CAT telefonu