3 tramvaje s Wi-Fi jezdí nově mezi Mostem a Litvínovem

Tomáš Deutsch

Tomáš Deutsch

V tramvajích mezi Mostem a Litvínovem se nově připojíte k silné a stabilní Wi-Fi síti. Instalaci Wi-Fi routerů zajistila společnost T-Mobile na žádost statutárního města Most. Na zmíněné trase nebude díky použité technologii kolísat signál ani v odlehlejších oblastech a nerušeně si tak užijete i například sledování streamovaných videí. Wi-Fi připojení již nabízí 3 tramvaje a jejich počet se bude navyšovat.

Wi-Fi v tramvaji

Severočeský Dopravní podnik měst Most a Litvínov se zařadil mezi několik málo veřejných dopravců v České republice, kteří svým cestujícím tento benefit nabízí. Dodavatelem jednotek internetového připojení je český výrobce DataRail, který již poskytuje službu ve vlakových soupravách. Dle požadavků T-Mobile upravil dodavatel jednotky tak, aby se daly instalovat i do tramvajových vozů a autobusů.

Nepřetržité připojení bez výpadků

Díky splnění přísných drážních certifikací jsme schopni poskytnout nepřetržité připojení k internetu bez výpadků či poruch rovnoměrně v obou vozech jedné tramvajové soupravy. Každá souprava je osazena routerem obsahujícím až osm SIM karet od několika operátorů. Datový tok se pak skládá (bonduje) v centrálním routeru v datacentru. Výsledkem je to nejlepší možné připojení bez výpadků, včetně nerušeného sledování streamovaných médií v kterémkoliv místě trasy. Tato výhoda se projeví především v odlehlejších oblastech, kde mobilní pokrytí není dostatečně silné, např. v polích u Kopistské výsypky.

„Máme velkou radost, že jsme pomohli zlepšit kvalitu přepravy nejen pro občany Mostu a Litvínova. Rychlé připojení k internetu vyznačující se vysokou spolehlivostí ale jistě uvítají všichni cestující, třeba i turisté. Pevně věříme, že se v budoucnu stane spolehlivé Wi-Fi připojení v městské hromadné dopravě standardem," komentuje situaci Petr Malimánek, obchodní manažer T-Mobile ČR.

Systém, který zajistil T-Mobile, nabízí i nový portál pro přihlášení k internetu.

Wi-Fi síť v tramvajích dokážeme zajistit i ve vašem městě. Ozvěte se nám!

Podobné články

Váš digitální avatar usnadní nakupování online

Digitální já - platby

Výzkumníci z Velké Británie testují zařízení, které pomocí 10 senzorů naskenuje během několika málo vteřin celou vaši postavu. Vznikne váš přesný digitální obraz.

Přečíst článek

Stará PC učebna dosloužila, v Bojkovicích si pronajali novou

Nová pc učebna

Střední škola v Bojkovicích se rozhodla inovovat své IT zázemí a vybavení. To původní již nevyhovovalo moderním požadavkům na výuku. S úkolem si hravě poradil T-Mobile. Škola má nové vybavení PC učebny v dlouhodobém pronájmu.

Přečíst článek

Přemluvte obce! Nástup optického internetu brzdí byrokracie

Optická síť

Výstavba moderní optické sítě je pomalá, legislativa nepříznivá a obce příliš nespolupracují s poskytovateli internetového připojení.

Přečíst článek