Roaming v Evropské unii

Taky vás to táhne do zahraničí? Tak to vás potěšíme! U nás máte hovory a SMS po Evropě (EU, Norsku, Lichtenštejnsku a Islandu) za stejnou cenu, jako když doma voláte nebo píšete na čísla mimo značku T‑Mobile. A stejné je to i s internetem.

Ale všechno má své meze a to i náš roaming

U zákazníků, co mají náš tarif, máme opatření proti nadměrnému používání roamingu v Evropské unii. To znamená, že když budete volat, psát nebo datovat převážně v Evropské unii, tak vám budeme účtovat příplatek.

A teď trocha právničiny

pravidla fungování roamingu v Evropské unii určují nařízení Evropského parlamentu a Rady (č. 531/2012, č. 2015/2120 a č. 2016/2286) a dále doporučení Sdružení evropských regulačních úřadů v oblasti elektronických komunikací BEREC (The Body of Eurepean Regulators for Electronic Communication).

Jaký to má všechno smysl?

Díky těmto nařízením můžeme poskytnout občanům Evropské unie, kteří krátkodobě cestují do zahraničí (třeba na služební cesty, dovolené), telekomunikační služby v rámci Evropské unie za stejných podmínek jako doma.

Tato nařízení dávají operátorům možnost bránit se proti vysokým nákladům spojeným s trvalým používáním služeb v roamingu v Evropské unii.

Podmínky a pravidla účtování příplatků jsou podle nařízení, o kterých jsme psali tady nahoře. Příplatky můžeme účtovat zákazníkům, kteří:

  1. Jsou za uplynulé čtyři měsíce přítomni v roamingu většinou v Evropské unii (to znamená více jak 50 % dní z uplynulých čtyř měsíců).
  2. A zároveň spotřeba služeb za uplynulé čtyři měsíce je většinou v roamingu v Evropské unii (to znamená více jak 50 % hovorů, SMS, nebo dat v uplynulých čtyř měsících).

Pokud splňujete tyhle podmínky, pošleme vám SMS nebo email, kde vás na to upozorníme. Když vám tohle upozornění přijde, tak vám nebudeme hned příplatek účtovat, ale dáme vám čas ještě dva týdny a pak se znovu podíváme, jak roaming využíváte. Jestli pořád budete splňovat výše uvedené podmínky, začneme vám účtovat příplatek za volání, SMS nebo data.

Výše příplatků je stanovena nařízením. Celková cena hovoru, SMS, nebo stažených dat za 1 MB po zaúčtování příplatku nesmí překročit maximální cenu, kterou také stanovuje tohle nařízení.

Kolik vás budou příplatky za naše služby stát v Eurech?

Ceny příplatků a maximální ceny stanovené nařízením EU uvedené níže pro EU roaming jsou stanoveny v EUR, a to bez DPH. Přepočet těchto cen na koruny české, a tedy konečná cena v Kč závisí na průměru referenčních směnných kurzů zveřejněných Evropskou centrální bankou v Úředním věstníku Evropské unie. Od 15. 5. 2024 činí kurz pro přepočet příplatků 25,078 Kč/EUR. DPH se vždy připočte k ceně po přepočtu příplatku.

Příchozí hovory (min.) Odchozí hovory (min.) SMS (cena za jednotku) MMS (cena za jednotku) Internet (cena za jednotku)
Příplatek
(v EUR bez DPH)
0,002 EUR 0,022 EUR 0,004 EUR 0 EUR 1,55 EUR/GB

Kolik vás budou příplatky za naše služby stát v českých korunách?

Příchozí hovory (min.) Odchozí hovory (min.) SMS (cena za jednotku) MMS (cena za jednotku) Internet (cena za jednotku)
Výše příplatku
(v Kč s DPH)
0,05 Kč 0,56 Kč 0,10 Kč 0 Kč 0,04 Kč/MB

Co je ještě důležité vědět o příplatcích

  • Příplatky můžeme účtovat jen na domácí služby/jednotky, které spotřebujete v roamingu v Evropské unii. Nevztahují se na volání na zákaznické centrum T‑Mobile, tísňová volání, ani na internetové stránky, kde zákazníkům dáváme vědět o cenách a službách na adrese www.tmo.cz/dl.
  • Účtovat příplatky můžeme jen u služeb, kde jsou splněné výše uvedené podmínky. Pokud budete v zahraničí například jen přijímat hovory, můžeme vám příplatky zapnout jen na příchozí hovory a ostatní služby zůstanou bez příplatku.
  • Účtování příplatků vám vypneme hned, jakmile přestanete splňovat podmínky, o kterých píšeme tady nahoře.
  • Pokud bylo u vašeho čísla zapnuté účtování příplatků, budete je platit ve vašem pravidelném vyúčtování služeb.
  • O pravidlech účtování příplatků píšeme v Obchodních podmínkách EU Roamingu. Výše příplatků a maximálních cen je v našem Ceníku služeb. Všechny dokumenty jsou na našem webu www.t‑mobile.cz.

Časté dotazy

Proč účtování příplatků zavádíte?

Smyslem nařízení Evropského parlamentu a Rady, které mluví o regulaci roamingu v Evropské unii, je poskytnout občanům EU, kteří krátkodobě cestují do zahraničí (třeba na služební cesty, dovolené), telekomunikační služby v rámci Evropské unie za stejných podmínek jako doma.

Smyslem těchto nařízení není poskytovat služby roamingu v EU za stejné ceny jako doma v případě dlouhodobých a trvalých pobytů.

Důvod je ten, že operátor je stále povinen platit náklady za služby spotřebované mimo ČR svým zahraničním roamingovým partnerům (operátorům). Právě z tohoto důvodu mají operátoři možnost bránit se proti vysokým nákladům spojeným s převážným či trvalým využíváním služeb v roamingu v Evropské unii, a to např. účtováním příplatků v zahraničí.

Pomohla vám tato odpověď?

Tento formulář slouží pouze k ohodnocení odpovědi. V případě požadovaného zpětného kontaktu, využijte prosím kontaktní formulář.

Děkujeme za Vaše hodnocení

Cílem evropské roamingové regulace je poskytnout občanům EU, kteří krátkodobě cestují do zahraničí, telekomunikační služby v rámci Evropské unie za stejných podmínek jako doma. Zjednodušeně je tedy nutné přestat využívat služby T-Mobile převážně v EU. To znamená netrávit v EU více jak 50 % času a omezit používání služeb v EU, abyste měli méně jak 50 % hovorů, SMS nebo stažených dat v EU.

Pomohla vám tato odpověď?

Tento formulář slouží pouze k ohodnocení odpovědi. V případě požadovaného zpětného kontaktu, využijte prosím kontaktní formulář.

Děkujeme za Vaše hodnocení

EU roaming platí ve všech zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

Od  1. 1. 2021 jde o tyto země: Alandské ostrovy, Andorra, Azorské ostrovy, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kanárské ostrovy, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Madeira, Malta, Martinik, Mayotte, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Réunion, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán a Velká Británie po dobu uplatňování roamingových pravidel EU.

Velká Británie - Když máte volné či neomezené jednotky do všech sítí, nezaplatíte ani korunu navíc! Příchozí i odchozí hovory, SMS a MMS vás tedy stojí úplně stejně, jako byste služby využívali v ČR. A totéž platí i pro připojení k internetu, jako doma.
Velká Británie opouští Evropskou unii, v T-Mobile roamingové zóně 1 ale zůstává dál. Při cestách do Británie tak můžete i nadále využívat všechny služby stále stejně, jako jste zvyklí – ceny ani podmínky neměníme.

 

Pomohla vám tato odpověď?

Tento formulář slouží pouze k ohodnocení odpovědi. V případě požadovaného zpětného kontaktu, využijte prosím kontaktní formulář.

Děkujeme za Vaše hodnocení

Podmínky