Rok 2018 bude ve znamení chytrých technologií

Monika Floreková
smart working

Téměř každá firma dělá začátkem nového roku bilanci toho starého. Pokud bychom se takto měli ohlédnout i my, mohli bychom zhodnotit, že náš rok 2017 se nesl ve znamení změn a hlavně novinek. V testování operátorů jsme získali ocenění Nejlepší síť v ČR, náš šikovný tým začal testovat síť NB-IoT, spustili jsme službu HotSpot Drive pro BMW a vylepšení se dočkalo i naše Chytré auto.

Už dávno víme, že pro své podnikání potřebujete komplexní řešení od výhodných tarifů přes profesionální e-mail až po cloudové úložiště s dostatečnou kapacitou. Proto chceme pokračovat v našich loňských úspěších i v tomto roce a pracovat na zajímavých, netradičních řešeních. Budoucnost vidíme právě v technologiích NB-IoT a v oblastech jako smart city a smart home.

 

Chytré městečko Oaks Prague

Jedním z našich největších projektů, které před námi stojí v tomto roce, je Oaks Prague. Jde o chytré městečko, které vyrůstá v Nebřenicích u Prahy. Hlavním posláním tohoto projektu je vytvořit příjemné bydlení se všemi vymoženostmi moderního městského života uprostřed krásné středočeské krajiny.

Šikovné technologie pro šikovnou domácnost

Investorem projektu je společnost Arendon Development Company, sesterská firma londýnské realitní skupiny Decimus, která se soustřeďuje na vysoce kvalitní projekty s náročnou klientelou. Majitelé domů tak získají možnost individuální volby a celý koncept chytré domácnosti a města si mohou upravit podle vlastních požadavků.

A jaké všechny technologie přicházejí s novým bydlením? Majitelé domků si budou moci regulovat topení a klimatizaci pro každou místnost zvlášť. Takto se vyhnete neshodám s manželkou, které je stále zima. Kromě toho bude v bydlení dostupná regulace osvětlení, žaluzií a spotřeby elektrické energie až na úroveň jednotlivých zásuvek.

Největší výhodou jsou však bezpečnostní moduly a funkce, jako pohybová čidla, kontrola perimetru budovy, požární a záplavové senzory, kamery a napojení na centrální pult ochrany.

Veškeré údaje se zaznamenávají do cloudu, díky čemuž si můžete zpětně prohlédnout různé statistiky, například kolik elektřiny jste utratili v předchozích měsících, nastavovat a řídit jednotlivé funkce na dálku, ale i analyzovat svůj denní rytmus a nastavit tak některé procesy automaticky.

Zajímavými a užitečnými technologiemi se nebudou moci pochlubit pouze jednotlivé domy, ale i samotné městečko, které se přemění na české smart city. V centru Oaks vás budou provázet chytré lampy, jejichž intenzita bude regulována podle toho, zda kolem nich projíždí auto, nebo prochází člověk. Pokrytí Wi-Fi a měření kvality ovzduší z místí meteostanice jsou již příjemnými třešničkami na dortu.

Všechny technologie bude spojovat internetový portál, ve kterém budou moci obyvatelé ovládat svůj účet z různých zařízení. Na jednom místě budou vidět všechny informace o svých domech, ale budou si také moci zarezervovat wellness nebo golf, prohlédnout si aktuální dopravní situaci a plánované akce.

 

Už nyní na všem poctivě pracujeme a těšíme se, až budou naše řešení v ostrém provozu a posunou úroveň bydlení v Nebřenicích ještě o něco výš.