SIM karta

SIM karta je klíč, který vám otevře cestu k využívání služeb T-Mobile.

Na SIM si uložíte telefonní adresář, textové zprávy, případně další informace.

Užitečné služby dostupné ze SIM karty najdete v telefonu pod položkou T-Mobile.

SIM kartu obdržíte ve chvíli, kdy se stanete tarifním nebo Twist zákazníkem. Spolu se SIM kartou získáte bezpečnostní kódy PIN a PUK, které chrání před zneužitím SIM karty cizími osobami. Pokud používáte telefon nebo tablet a PIN kód nemáte aktivní, doporučujeme vám PIN zapnout. Můžete tak provést v menu vašeho telefonu. Hodnotu PIN kódu si můžete kdykoliv změnit. PIN kód si dobře zapamatujte.

Universal SIM karta

 • Takto je označen základní typ SIM karty v nabídce T-Mobile.
 • SIM toolkit menu, které najdete v telefonu pod položkou T-Mobile, nabízí přístup k řadě služeb - např. Jízdní řády, Dopravní informace, Počasí, Zprávy, Slovníky, Erotika, službu Kde je..., možnost dobít kredit či zákaznickou podporu.
 • Podporuje službu GSM banking. Bezpečně ovládat s ní můžete několik svých bankovních účtů nezávisle až u dvou bank současně. Službu podporují Universal SIM karty všech velikostí (klasická, micro, nano).
 • Pro zajištění zabezpečení využíváSIM karta nejnovější šifrovací algoritmus.

T-Mobile TWIN karta

 • Pořiďte si TWIN kartu a získáte dvě fyzické SIM karty se stejným telefonním číslem. Jednu můžete využít v autotelefonu, datovém zařízení či jiném telefonu pro občasné použití a druhou kartu máte pořád u sebe ve svém telefonu. Výhodou je, že nemusíte nepohodlně přehazovat SIM kartu z jednoho zařízení do druhého.
 • Každou kartu můžete mít v jiném zařízení, do sítě může být přihlášena vždy jen jedna.
 • Všechny aktivované služby, volné minuty či datový balíček v rámci tarifu jsou automaticky dostupné na obou SIM kartách.
 • T-Mobile TWIN kartu získáte v prodejnách T-Mobile.
 • TWIN karty podporují i službu T-Mobile GSM Banking.
 • Pro obě SIM karty platí shodné ceny volání a mají stejné bezpečnostní kódy PUK,a PUK2. Kódy PIN a PIN2 mohou být individuální.

Ztratili jste PIN, PUK nebo heslo k online službám? Poradíme vám.

Co dělat, když...

… zapomenete PIN nebo ztratíte PUK?

PIN kód chrání vaši SIM kartu před zneužitím jinou osobou. Pokud třikrát po sobě zadáte PIN kód nesprávně, přístup k SIM kartě se zablokuje. Pro odblokování budete potřebovat PUK kód. Původní hodnotu PINu a PUK kód najdete v průvodním dopise nebo na plastovém nosiči, který jste obdržel(a) spolu se SIM kartou.

PUK kód také zjistíte v Můj T-Mobile nebo když zavoláte na *123*307# ve svém mobilu.

Pozor, pokud desetkrát po sobě zadáte PUK kód nesprávně, SIM karta se definitivně zablokuje. V takovém případě požádejte o novou přes Zákaznické centrum, v prodejně T-Mobile nebo on-line v Můj T-Mobile.

...ztratíte heslo k online službám?

Ztracené heslo k Můj T-Mobile si snadno obnovíte online na stránkách pro zapomenuté heslo.

Pro heslo k mobilnímu telefonu vystačíte s kódem PUK2 a s ověřením pomocí SMS. Pro heslo k pevné lince, Internetu ADSL, VDSL, Profi ADSL nebo SHDSL potřebujete DSL klíč.

 • PUK2 je číselný kód, který naleznete v dokumentech ke své SIM kartě. Pokud máte služební mobil, obraťte se na administrátora mobilních telefonů u vás ve firmě.
 • PUK2 kód také zjistíte zadáním kódu *123*307# na svém mobilním telefonu. Tarifní zákazníci musí znát heslo pro komunikaci, které si zvolili při uzavření smlouvy. Pokud máte Twist, stačí znát výrobní číslo vaší SIM karty. PUK2 zjistíte rovněž přes Můj T-Mobile.
 • Heslo pro komunikaci najdete ve své smlouvě s T-Mobile nebo v Můj T-Mobile.
 • Klíč k registraci do služeb T-Mobile je číselný kód, který zadáváte v případě, že chcete obnovit svůj přístup do služeb T-Mobile pro číslo pevné linky nebo pro číslo Internet ADSL, VDSL nebo Profi ADSL a SHDSL. Klíč naleznete na Přístupové kartě pro službu Hlasová linka Premium.
 • DSL klíč naleznete na objednávce služeb, případně ho můžete zjistit na Zákaznické lince na čísle 4603.

Twin SIM karta

Pořiďte si druhou SIM kartu se stejným telefonním číslem.

Více zde

Výměna SIM karty

Potřebujete vaši SIM kartu nahradit novou?

Více zde

GSM banking - nastavení

Co všechno potřebujete.

Více zde