Zahraničí

Nedovolte hranicím, aby vás odřízly od důležitých hovorů a informací!

 • Po zapnutí mobilního telefonu v zahraničí telefon automaticky vyhledá dostupnou GSM síť. Poté se na displeji telefonu zobrazí název nebo kód sítě, do které se telefon přihlásil. Pokud se telefon nepřihlásí do místní GSM sítě, anebo chcete využívat jinou síť, můžete tuto volbu provést manuálně pomocí menu svého mobilního telefonu.
 • Nepodaří-li se vám přihlásit se do žádné místní GSM sítě automaticky ani manuálně, přesvědčte se, zda:

Po přihlášení do zahraniční sítě vás budeme automaticky informovat SMS zprávou o cenách a způsobu volání, SMS a internetu.

 • Abyste mohli využívat internet i v zahraničí, je potřeba mít zapnuté datové služby na vaší SIM kartě a nastavený telefon. Pokud využíváte internet v České republice, není potřeba nic ověřovat, pokud ne, pro jistotu si nastavení SIM karty zkontrolujte v Můj T-Mobile, případně si vyžádejte konfigurační zprávu, která nastaví i váš telefon. Důležité také je, abyste ve vašem zařízení neměli blokovaná data v zahraničí, což jednoduše ověříte v nastavení telefonu, případně se podívejte do našich návodů.
 • Podívejte se, zda roamingový partner v dané zemi umožňuje mobilní přístup k internetu.
 • Cena připojení je závislá na lokalitě, ve které se nacházíte. Doporučujeme vám také aktivaci některého z našich datových balíčků.

Na Twist kartách je automaticky nastavený T-Mobile Roaming, který vám umožní používat telefon po celém světě a telefonovat jak v rámci navštívené země a do České republiky, tak i do dalších zahraničních destinací.

Pokud máte předplacenou kartu Twist, ověřte si v seznamu našich roamingových partnerů, zda je v cílové destinaci dostupné přímé volání, kde můžete uskutečnit hovor stejně jako v České republice.

Pokud v cílové zemi není operátor, který podporuje přímé volání, je potřeba uskutečnit hovory pomocí tzv. zpětného volání:

 1. Na displej telefonu v pohotovostním stavu (tj. na displeji název operátora, u kterého jste zaregistrováni) zadáte speciální kód – např. *111*00420603123456# a potvrdíte, jako byste na toto číslo chtěli volat.
 2. Po odeslání požadavku obdržíte po chvíli na displej telefonu krátkou textovou zprávu: "Čekejte na zpětné volání".
 3. Po chvíli vám systém zavolá zpět.
 4. Po přijetí tohoto hovoru se začne vytáčet číslo účastníka, se kterým chcete hovořit, a následně dojde ke spojení.
 5. Hovor ukončíte standardním způsobem.
 6. Cena hovoru je stejná jako v případě standardního volání ze zahraničí

Co dělat, když nelze uskutečnit hovor, poslat SMS anebo se zaregistrovat do sítě?

 • Zkontrolujte, zda v zemi, kde se nacházíte, máme roamingového partnera. Pokud jste zemi v seznamu nenašli, není bohužel možné v ní využívat naše služby
 • Pokud jste vaši zemi nalezli, doporučujeme vám vyzkoušet manuálně změnit operátora. Stačí jít do nastavení telefonu a nastavení sítě a zde zvolit Manuální/ruční hledání a vybrat z nabízených sítí jinou, než ve které jste právě přihlášeni. Zahraniční operátor může mít krátkodobý výpadek a změnou sítě se přehlásíte k operátorovi, který bez potíží funguje.
 • Pokud potíže přetrvávají i v jiné síti, doporučujeme vám vypnout a zapnout telefon, případně vyzkoušet vaši SIM kartu v jiném zařízení. Pokud bude v jiném telefonu fungovat, ověřte v nastavení vašeho přístroje, zda není zakázán roaming, případně mezinárodní hovory.
 • Pro hovory ze zahraničí je rovněž nutné vytáčet číslo ve správném formátu, který je ve formátu 00/mezinárodní předvolba/telefonní číslo příjemce/ nebo +/mezinárodní předvolba//telefonní číslo příjemce/, například +420 603 123 456, případně 00420 603 123 456. Pokud budete vytáčet číslo uložené v telefonním seznamu, vždy si ověřte, zda u něj máte uvedenu i mezinárodní předvolbu a pokud ne, ručně jí doplňte. V některých zemích funguje pouze jeden formát vytáčení hovorů (buď 00 nebo +). Pokud vám tedy nejde vytočit hovor se zadáním 00 před mezinárodní předvolbu, vyzkoušejte zadat před předvolbu +.
 • Pokud vaše SIM karta nebude fungovat ani v jiném zařízení, zkontrolujte v Můj T-Mobile, zda máte zapnutou službu roaming. Pokud ano, a přesto máte potíže, kontaktujte nás. Abychom mohli případ vyřešit co nejdříve, připravte si před hovorem následující informace:
  1. Město a země, kde se nacházíte?
  2. Název operátora na displeji telefonu?
  3. Jaká je hláška na displeji nebo ve sluchátku?
  4. Fungují služby u jiného operátora?
  5. Máte jiné kontaktní číslo?
  6. Přesné datum a čas volání anebo SMS, se kterou máte potíže?
  7. Jaký je přesný tvar volaného čísla nebo příjemce SMS?

Zároveň je důležité, abyste potíže nahlásili okamžitě, nikoliv až po návratu do České republiky, kdy již nebudeme mít možnost detailně vše prověřit.

Roamingoví partneři

Podívejte se, kteří roamingoví partneři vám na cestách nabídnou své služby.

Více zde

Mezinárodní předvolby

Najděte si správnou předvolbu pro volání na zahraniční telefonní čísla.

Více zde

Satelitní komunikace

Buďte na příjmu všude, i v tom nejodlehlejším koutu světa.

Více zde