Hledat

Zahraničí

Nedovolte hranicím, aby vás odřízly od důležitých hovorů a informací!

Než vycestujete do zahraničí, zkontrolujte si, zda máte nastaveny potřebné služby:

Roaming na vaší SIM kartě

 • Pokud jste s námi méně než tři měsíce, máte od nás automaticky nastavený tarif T-Mobile Roaming Start, se kterým můžete volat z Evropy do České republiky nebo na telefonní čísla země, ve které se nacházíte. Váš telefon samozřejmě můžete využívat po celém světě, stačí zaplatit zálohu, kterou vám po 3 měsících vrátíme.
  Pokud jste naším zákazníkem déle než tři měsíce, máte nastaven plnohodnotný T-Mobile Roaming, který můžete využívat po celém světě a umožní vám telefonovat nejen v rámci navštívené země a do České republiky, ale i do dalších zahraničních destinací. Ceny hovorů se liší podle země, ve které se nacházíte.

Mezinárodní hovory na vaší SIM kartě

 • Nastavení roamingu a mezinárodních hovorů provedete v Můj T-Mobile.
 • Pokud chcete využívat mobilní data i v zahraničí, doporučujeme vám aktivaci některého z našich datových balíčků.
 • Ověřte si také, zda v cílové zemi máme roamingového partnera, případně které služby zde můžete využívat.

Použití telefonu

 • Po zapnutí mobilního telefonu v zahraničí telefon automaticky vyhledá dostupnou GSM síť. Poté se na displeji telefonu zobrazí název nebo kód sítě, do které se telefon přihlásil. Pokud se telefon nepřihlásí do místní GSM sítě, anebo chcete využívat jinou síť, můžete tuto volbu provést manuálně pomocí menu svého mobilního telefonu.
 • Nepodaří-li se vám přihlásit se do žádné místní GSM sítě automaticky ani manuálně, přesvědčte se, zda:

Po přihlášení do zahraniční sítě vás budeme automaticky informovat SMS zprávou o cenách a způsobu volání, SMS a internetu. V případě, že budete potřebovat zaplatit své vyúčtování ze zahraničí, tak podrobné informace najdete na této stránce.

Připojení k internetu

 • Abyste mohli využívat internet i v zahraničí, je potřeba mít zapnuté datové služby na vaší SIM kartě a nastavený telefon. Pokud využíváte internet v České republice, není potřeba nic ověřovat, pokud ne, pro jistotu si nastavení SIM karty zkontrolujte v Můj T-Mobile, případně si vyžádejte konfigurační zprávu, která nastaví i váš telefon. Důležité také je, abyste ve vašem zařízení neměli blokovaná data v zahraničí, což jednoduše ověříte v nastavení telefonu.
 • Podívejte se, zda roamingový partner v dané zemi umožňuje mobilní přístup k internetu.
 • Cena připojení je závislá na lokalitě, ve které se nacházíte. Doporučujeme vám aktivaci některého z našich datových balíčků.

Twist roaming

Na Twist kartách je automaticky nastavený T-Mobile Roaming, který vám umožní používat telefon po celém světě a telefonovat jak v rámci navštívené země a do České republiky, tak i do dalších zahraničních destinací.

Pokud máte předplacenou kartu Twist, ověřte si v seznamu našich roamingových partnerů, zda je v cílové destinaci dostupné přímé volání, kde můžete uskutečnit hovor stejně jako v České republice.

Pokud v cílové zemi není operátor, který podporuje přímé volání, je potřeba uskutečnit hovory pomocí tzv. zpětného volání:

 1. Na displej telefonu v pohotovostním stavu (tj. na displeji název operátora, u kterého jste zaregistrováni) zadáte speciální kód – např. *111*00420603123456# a potvrdíte, jako byste na toto číslo chtěli volat.
 2. Po odeslání požadavku obdržíte po chvíli na displej telefonu krátkou textovou zprávu: "Čekejte na zpětné volání".
 3. Po chvíli vám systém zavolá zpět.
 4. Po přijetí tohoto hovoru se začne vytáčet číslo účastníka, se kterým chcete hovořit, a následně dojde ke spojení.
 5. Hovor ukončíte standardním způsobem.
 6. Cena hovoru je stejná jako v případě standardního volání ze zahraničí.

Mohlo by
se vám hodit