Huawei B2368-66 - reset modemu a Wi-Fi

Návod jak provést reset modemu a nastavit si Wi-Fi.

Pro bezproblémové a bezpečné fungování služby doporučujeme provést reset Vašeho zařízení do továrního nastavení. Jakmile provedete úspěšné resetování, bude nutné provést opět nastavení Wi-Fi sítě (název sítě a heslo). Tímto krokem si zajistíte stabilní fungování Vaší služby a zároveň zpřístupníte možnost využívání aplikace Wi-Fi Manager.

Obnovení do továrního nastavení (reset modemu)

 1. Pro reset modemu pro obnovení továrního nastavení budete potřebovat úzký nástroj pro stisk tlačítka (nejlépe špendlík, párátko nebo propisovací tužka).
 2. Na zadní straně modemu zasuňte úzký nástroj do vyznačeného otvoru (RST) a držte minimálně 30 vteřin. Před stiskem se však ujistěte, že svítí LED indikátor POWER.
 3. Obnova továrního nastavení a opětovné spuštění modemu bude trvat přibližně 10 minut. Po tuto dobu neodpojujte zařízení od napájení.

Nastavení Wi-Fi

 1. Propojte vnější jednotku s vnitřní jednotkou do konektoru PoE. Poté zapojte vnitřní jednotku do el.sítě a nyní připojte ke vnitřní jednotce počítač za pomoci LAN kabelu a zapněte ji. Eventuálně po zapnutí se můžete k vnitřní jednotce připojit přes Wi-Fi.
 2. V počítači spusťte internetový prohlížeč.
 3. Do adresního řádku napište http://192.168.1.1
 4. Načte se vám úvodní stránka administračního rozhraní modemu. Pro vstup do administrace vyplňte uživatelské jméno user a heslo, které najdete na zadním štítku vnitřní jednotky. Poté kliněte na Přihlášení.
 5. Po přihlášení si můžete změnit přístupové heslo nebo tlačítkem Přeskočit přejít dál.
 6. Nyní se nacházíte v administraci modemu.
 7. Najeďte šipkou na Síťové nastavení a z rozbalené nabídky klikněte na položku WiFi 2,4 GHz.
 8. Na této stránce povolte Wi-Fi a nastavte si název sítě a přístupové heslo k Wi-Fi. Po vyplnění potvrďte nastavení tlačítkem Použít.
 9. Stejný postup opakujte i pro nastavení Wi-Fi na frekvenci 5 GHz. Šipkou najeďte na Síťové nastavení a vyberte položku WiFi 5GHz.
 10. Na této stránce povolte Wi-Fi a nastavte si název sítě a přístupové heslo k Wi-Fi. Po vyplnění potvrďte nastavení tlačítkem Použít.
 11. Wi-Fi máte nyní nastavenou a můžete se odhlásit.
 12. Odhlášení potvrďte kliknutím na OK.