Co můžete získat s optikou v obci?

Zjistěte jaké výhody vás s optikou čekají

Optická síť v obci znamená to nejlepší možné internetové připojení pro domácnosti. Přivedeme ji až k vám do vašeho obývacího pokoje.

  • Získejte do své zásuvky stabilní připojení až 1 Gb/s. Zasekávání a dlouhé čekání je tak díky rychlému internetu minulostí.
  • Propojte si bez problému všechny zařízení ve vaší domácnosti. S optickou sítí si v obci propojíte domácnost rychle a pohodlně.
  • Získejte díky optické síti skvělé výhody naší digitální televize. Můžete si zpětně přehrávat programy po dobu 7 dnů, případně sledovat filmové novinky z naší videotéky.

S optickou sítí se vaše město či obec může stát „chytrým" městem – bezpečnějším a pohodlnějším místem pro život. Nezáleží na počtu obyvatel, řešení máme pro každého. Nejnovější technologie u vás zajistí:

  • Lepší bezpečnost obce díky kamerovým systémům nebo krizovým hlásičům napojených na optickou síť.
  • Chytřejší dopravu a lepší mobilitu díky chytrému parkování nebo inteligentnímu MHD.
  • Vzdálený monitoring teploty a kvality vzduchu nebo vzdálené odečty vody, plynu a elektřiny.

Naše optická síť přináší nové možnosti pro vaši firmu. V tuto chvíli využívá naší optickou síť hned několik spokojených klientů. Jedná se například o Makro, Tesco, mBank a další. Služby založené na optické infrastruktuře vám přinesou:

  • Symetrické připojení k internetu až 10 Gb/s.
  • Propojení lokálních sítí LAN nákladově efektivním a flexibilním způsobem.
  • Vysokorychlostní propojení dvou i více poboček firmy.
  • Snadné propojení všech firemních poboček na území ČR i v zahraničí.

Co je to optická síť?

Vysokorychlostní internet

Připojit vysokorychlostní internet můžete pomocí optického kabelu v němž se data přenášejí prostřednictvím světla vedeného optickým vláknem. Jednoduše to umožňuje superrychlý přenos při těch nejmenších možných ztrátách.

Stabilita a spolehlivost

Připojení se díky optické síti zkvalitní a získáte větší spolehlivost. Nemusíte se tak bát žádných zasekávání a dlouhého čekání na načtení stránky nebo vašeho oblíbeného filmu.

devices icon
Bezkonkurenční technologie

Poskytovatelé mohou díky vysokorychlostnímu internetu nabízet i více než 10x vyšší rychlosti než u připojení "starým telefonním" (metalickým) kabelem nebo přes Wi-Fi. Pro maximální spolehlivost vyžadujte připojení optického vlákna až do vaší zásuvky a ne jen do antény na střeše.

Proč se vyplatí připojit obec na optiku?

Je potřeba se rozvíjet

Stejně důležitou službou, jakou je elektřina, plyn nebo kanalizace, se stává rychlé internetové připojení pomocí optických sítí. Proto obce nebo části měst, které se o zavedení optického internetu nepostarají, začnou brzy zaostávat.

devices icon
Stoupá počet zařízení v domácnostech

V domácnostech i firmách raketově stoupá počet připojených zařízení a nároky na objem přenášených dat. Optické připojení tak bude nutnost prakticky všude a pro všechny.

Obyvatelé chtějí rychlý a bezpečný internet

Z nejnovějšího průzkumu společnosti Kantar vyplývá, že by se vedení obcí měla podle občanů podílet na zabezpečení kvalitního internetu. Druhým dechem však dodávají, že podle nich jejich zastupitelé na této věci buď nepracují, nebo o své činnosti špatně informují.

Dejte nám o sobě vědět

Vyplňte údaje a my se vám ozveme

Nechte si zaslat více informací - optika
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.
Toto pole musí být vyplněno.

* Značí povinné pole

Časté dotazy

Co je to optika?

Připojení pomocí kabelu, v němž se data přenášejí prostřednictvím světla vedeného optickým vláknem. To umožňuje superrychlý přenos na dlouhé vzdálenosti při malých ztrátách. Takové připojení je navíc velmi stabilní a spolehlivé.

Z nejnovějšího průzkumu společnosti Kantar vyplývá, že by se vedení obcí měla podle občanů podílet na zabezpečení kvalitního internetu. Druhým dechem však dodávají, že podle nich jejich zastupitelé na této věci buď nepracují, nebo o své činnosti špatně informují.

Získat v jednom místě povolení na pokládku optického kabelu dnes trvá více než rok a celý proces stojí obrovské množství peněz. Jeho zjednodušení je proto základním předpokladem k rychlejšímu rozšíření optických sítí.

Obce mohou svým přístupem zavádění optického internetu zásadně usnadnit a urychlit. Je třeba dohodnout podmínky výstavby, ať jde o technickou část projektu, nebo zřízení věcných břemen. Výstavbu lze usnadnit a urychlit koordinací s jinými stavbami nebo pokládkou k jiným existujícím kabelovým vedením.

Jednou z možností je položit optické kabely bez kopání do země, k čemuž se dají využít například existující kolektory, teplovody, kanalizace nebo přímo speciální kabelovody či HDPE chráničky. Kabel je také teoreticky možné zavěsit na sloupy elektrického vedení, či na sloupy veřejného osvětlení. Využití těchto možností výrazně urychluje a zlevňuje výstavbu.

Obec by také měla využít všechny příležitosti dané jakoukoli výstavbou, při které se rozkopou chodníky či silnice. Spojit třeba výstavbu kanalizace s umístěním optických kabelů šetří čas a peníze. Pomůže také, když obec či město nebrání kopání v zelených pásech – takový způsob vedení kabelových tras vede k zásadnímu snížení ceny.

Pokud z nějakého důvodu nechcete vyplňovat formulář, můžete nám napsat přímo na e-mail pokryti@t-mobile.cz

Společně vybereme po telefonu

Zanechte nám svoje číslo a my se vám ozveme