Časté dotazy
Existuje nějaké časové omezení v odesílání zpráv?
Ne, zprávy můžete posílat za sebou tak rychle, jak potřebujete.
Je možné v SMS bráně zkontrolovat, že příjemce zprávy je opravdu zákazník T-Mobile?
Ano, zapnutím Kontroly „Je T-Mobile".
Co znamená kontrola telefonních čísel v SMS bráně?
Tato kontrola umožňuje jednoduše sledovat, zda je zpráva posílána zákazníkovi T-Mobile, a je tudíž zdarma.
Jaká je maximální velikost připojených příloh a kolik je možné připojit souborů v rámci SMS brány?
V rámci SMS brány můžete připojit až 3 soubory o celkové velikosti 280 kB.
Jak se SMS zprávy, posílané přes SMS bránu, účtují?
Zprávy posílané do sítě T-Mobile jsou zdarma, zprávy do ostatních sítí jsou zpoplatněny dle vašeho tarifu:
Tarifní zákazníci: Cena jedné SMS do ostatních sítí je zpoplatněna dle vašeho tarifu.
Twist zákazníci: Cena jedné SMS do ostatních sítí je zpoplatněna 1,90 Kč s DPH.
Časté dotazy
Proč v případě převážného či trvalého využívání služeb v EU roamingu účtujete příplatky?
Smyslem nařízení Evropského parlamentu a Rady, které mluví o regulaci roamingu v Evropské unii, je poskytnout občanům EU, kteří krátkodobě cestují do zahraničí (třeba na služební cesty, dovolené), telekomunikační služby v rámci Evropské unie za stejných podmínek jako doma.
Smyslem těchto nařízení není poskytovat služby roamingu v EU za stejné ceny jako doma v případě dlouhodobých a trvalých pobytů.
Důvod je ten, že operátor je stále povinen platit náklady za služby spotřebované mimo ČR svým zahraničním roamingovým partnerům (operátorům). Právě z tohoto důvodu mají operátoři možnost bránit se proti vysokým nákladům spojeným s převážným či trvalým využíváním služeb v roamingu v Evropské unii, a to např. účtováním příplatků v zahraničí.
Jak můžu zabránit účtování příplatků?
Cílem evropské roamingové regulace je poskytnout občanům EU, kteří krátkodobě cestují do zahraničí, telekomunikační služby v rámci Evropské unie za stejných podmínek jako doma. Zjednodušeně je tedy nutné přestat využívat služby T-Mobile převážně v EU. To znamená netrávit v EU více jak 50 % času a omezit používání služeb v EU, abyste měli méně jak 50 % hovorů, SMS nebo stažených dat v EU.
V kterých zemích lze použít EU roaming?
EU roaming platí ve všech zemích Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.
Od 1. 1. 2021 jde o tyto země: Alandské ostrovy, Andorra, Azorské ostrovy, Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Chorvatsko, Irsko, Island, Itálie, Kanárské ostrovy, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Madeira, Malta, Martinik, Mayotte, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Réunion, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán a Velká Británie po dobu uplatňování roamingových pravidel EU.
Velká Británie - Když máte volné či neomezené jednotky do všech sítí, nezaplatíte ani korunu navíc! Příchozí i odchozí hovory, SMS a MMS vás tedy stojí úplně stejně, jako byste služby využívali v ČR. A totéž platí i pro připojení k internetu, jako doma.
Velká Británie opouští Evropskou unii, v T-Mobile roamingové zóně 1 ale zůstává dál. Při cestách do Británie tak můžete i nadále využívat všechny služby stále stejně, jako jste zvyklí – ceny ani podmínky neměníme.