Mobilní internet

Krok po kroku až ke zdárnému připojení k mobilnímu internetu.

Co budete potřebovat?

  • Pro připojení vašeho počítače nebo notebooku k internetu potřebujete modem s podporou SIM karty pro připojení do mobilní sítě. Pokud máte modem od nás, zapojíte modem do el. zásuvky a propojíte vše podle návodu v balení. Eventuálně najdete uživatelské příručky k jednotlivým modemům na této strance či v našich interaktivních návodech. Poté připojíte počítač k modemu přiloženým kabelem nebo se připojíte k Wi-Fi a můžete surfovat.
  • Aktivní datové služby na vaší SIM kartě s odpovídajícím datovým tarifem. Můžete si ověřit v Můj T-Mobile.
  • Nacházet se v místě pokrytí. Jakou rychlostí můžete na datech svištět se dozvíte v mapě pokrytí. Rychlost mobilního připojení je ovlivněna sílou signálu v místě, kde službu využíváte, počtem připojených uživatelů a zařízením, které používáte.

Nastavení Wi-Fi hotspotu

  • Jestliže máte notebook nebo mobilní telefon s Wi-Fi přijímačem, můžete přistupovat k internetu bezdrátově. Stačí pouze na modemu zapnout Wi-Fi síť a správně ji nastavit.
  • U většiny námi prodávaných modemů najdete název Wi-Fi a vygenerované přístupové heslo do Wi-Fi na štítku modemu.
  • Nezapomeňte vaši bezdrátovou síť zabezpečit dostatečně silným heslem. V opačném případě se na váš internet bude moci kdokoliv připojit a může vám výrazně zpomalit připojení.

Přehled modemů (USB)

Alcatel LinkZone MW45

Alcatel HH71

Alcatel LinkZone MW40

Alcatel Onetouch 4G PLUS L850V

Huawei E5573B

Huawei E5577C

Alcatel HH40

Huawei E3372h

Může se vám hodit