Hledat

Vyberte si typ mobilního připojení

Co budete potřebovat?

 • Telefon s připojením na internet. Telefony od nás máte již nastaveny. Pokud máte telefon od jiného prodejce, můžete si ho nastavit pomocí Konfigurátoru nebo ručně za pomoci interaktivního návodu.
 • Aktivní datové služby na SIM kartě. V Můj T-Mobile si můžete datové služby aktivovat pokud je nemáte ještě aktivní. Doporučujeme si aktivovat datový balíček v případě, že váš tarif neobsahuje žádná data, nebo by se vám hodilo víc. Vyberte si z naší nabídky.
 • Nacházet se v místě pokrytí. Jakou rychlostí můžete na datech svištět se dozvíte v mapě pokrytí. Rychlost mobilního připojení je ovlivněna sílou signálu v místě, kde službu využíváte, počtem připojených uživatelů a zařízením, které používáte.

Nastavení Wi-Fi hotspotu

 • Většina chytrých telefonů podporuje funkci „osobního hotspotu", která umožní z vašeho zařízení „vysílat" internet prostřednictvím Wi-Fi. Jestli máte tuto funkci v telefonu k dispozici, zjistíte v uživatelském manuálu či na stránkách výrobce.
 • V menu telefonu si zapnete „Osobní hotspot" (nejčastěji to najdete v menu Nastavení – Připojení, anebo v našich návodech). Zvolíte si název sítě, nastavíte heslo a se svým počítačem se pak připojíte k Wi-Fi síti, kterou váš telefon vytvoří. Doporučujeme mít nastavené heslo pro připojení k Wi-Fi! Pokud budete mít připojení bez zabezpečení, na vaši Wi-Fi se může připojit kdokoliv další a čerpat vaše data.

Přehled obecných parametrů pro nastavení telefonu/tabletu k internetu nebo wapu

Obecné parametry pro internet

APN internet.t-mobile.cz
Jméno uživatele ponechte prázdné *
Heslo ponechte prázdné *
Primární DNS automaticky **
Sekundární DNS automaticky **

* V případě potřeby vyplnit použijte jméno gprs a heslo gprs
** V případě potřeby manuálního zadání adres DNS serverů použijte jako primární DNS 93.153.117.1, sekundární DNS 93.153.117.33

Obecné parametry pro WAP

Název nastavení TM CZ GPRS WAP2
Domovská stránka http://tmo.cz/
Typ spojení trvalé
Zabezpečené spojení vypnuto
Nosič GPRS
Spojení GPRS podle potřeby
Přístupový bod GPRS (APN) wap.t-mobile.cz
IP adresa 010.000.000.010
Port 80
Typ autentizace normální
Jméno uživatele wap
Heslo wap

Co budete potřebovat?

 • Pro připojení vašeho počítače nebo notebooku k internetu potřebujete modem s podporou SIM karty pro připojení do mobilní sítě. Pokud máte modem od nás, zapojíte modem do el. zásuvky a propojíte vše podle návodu v balení. Eventuálně najdete uživatelské příručky k jednotlivým modemům na této strance či v našich interaktivních návodech. Poté připojíte počítač k modemu přiloženým kabelem nebo se připojíte k Wi-Fi a můžete surfovat.
 • Aktivní datové služby na vaší SIM kartě s odpovídajícím datovým tarifem. Můžete si ověřit v Můj T-Mobile.
 • Nacházet se v místě pokrytí. Jakou rychlostí můžete na datech svištět se dozvíte v mapě pokrytí. Rychlost mobilního připojení je ovlivněna sílou signálu v místě, kde službu využíváte, počtem připojených uživatelů a zařízením, které používáte.

Nastavení Wi-Fi hotspotu

 • Jestliže máte notebook nebo mobilní telefon s Wi-Fi přijímačem, můžete přistupovat k internetu bezdrátově. Stačí pouze na modemu zapnout Wi-Fi síť a správně ji nastavit.
 • U většiny námi prodávaných modemů najdete název Wi-Fi a vygenerované přístupové heslo do Wi-Fi na štítku modemu.
 • Nezapomeňte vaši bezdrátovou síť zabezpečit dostatečně silným heslem. V opačném případě se na váš internet bude moci kdokoliv připojit a může vám výrazně zpomalit připojení.

Přehled modemů

Alcatel LinkZone MW45

Alcatel HH71

Xiaomi F490 LTE MiFi

Alcatel Link Key 2

Časté dotazy

Podívejte se na nejčastější dotazy zákazníků. Vaši
otázku jsme už možná zodpověděli. Zjistěte odpověď
bez čekání.

Mohlo by
se vám hodit